Největší změnou, která florbalisty mladoboleslavského Sokola čekala na startu nové sezony byla přítomnost vrcholovému florbalu zatím neznámé trenérské dvojice Vancl - Vokoun.

Karel Vancl u týmu působil již v průběhu předchozího play-off a pomohl boleslavským k zisku bronzových medailí. Před letní přípravou na novou sezonu k mužstvu přibyl také kondiční trenér Martin Vokoun.

Prvním ostrým testem byl již tradiční turnaj Czech Open. V bojích ve skupině nezaznamenali sokolové žádný úspěch a postupně prohráli s pražskými Future, finským mistrem Espoon Oilers a předním švýcarským týmem Grasshoppers Curych.
Po turnaji přišla šokující zpráva z Krajské hygienické stanice k výskytu žloutenky u brankáře Mlezivy a celý oddíl byl postižen pdesátidenní karanténou. Do extraligových bojů vstupoval klub s měsíčním skluzem.

To mělo vliv i na nevyrovnanost výkonů během základní části. Mladá Boleslav nakonec vstoupila do bran vyřazovacích bojů až ze sedmého místa. Boleslavské skóre nicméně výrazně vylepšil elitní útočník Petr Novotný, kterému se jako historicky prvnímu hráči podařilo potřetí za sebou zvítězit v kanadském bodování základní části soutěže.

Čtvrtfinálovým soupeřem se sokolům stali pražští Future. A Boleslav uspěla! Předcházela tomu nesmírně vyrovnaná a napínavá série, rozuzlená rozhodujícím pátým utkáním, ve kterém se sokolům podařilo zvítězit na hostujícím hřišti v dramatickém prodloužení před fantastickou diváckou kulisou. Šťastným semifinálovým střelcem byl Pavel Bouška.

Semifinálová série přišla na euforií omámenou Boleslav příliš brzy. V prvních dvou střetnutích přišel od mistrovských Střešovic krutý výprask.

I přes výrazně zlepšený výkon ve třetím zápase série před domácím publikem se nepodařilo boleslavským nijak sérii zdramatizovat a v nejkratším možném čase si to obhájce prvenství nasměroval do finále. Pro Mladoboleslavské to bylo až trochu kruté vystřízlivění.

I nepopulární čtvrtá republiková příčka (díky horšímu umístění po základní části než druhý poražený semifinalista, FBC Pepino Ostrava), znamenala splnění předsezonního cíle.

Zahanbit se nenechali ani boleslavští florbaloví mladíci. Jak junioři, tak dorostenci, se výborně popasovali se svou konkurencí a postoupili do nejvyšší republikové soutěže daných kategorií. Jasná známka toho, že boleslavský A – tým může směle čerpat jistou kvalitu ze své nikterak široké hráčské základny.

V příští sezoně by měla u týmu i nadále pokračovat trenérská dvojice Vancl - Vokoun, pod jejímž vedením hráči již v průběhu května zahájí přípravné „suché“ období.

V brance by se měl opět objevovat reprezentační brankář Koráb a je více než pravděpodobné, že hráčský kádr bude rozšířen o dvě až tři kvalitní posily.
Velkým příslibem bude navíc návrat amerického stážisty Hostinského, který by měl opět vrátit plný glanc druhé boleslavské formaci.

Cíl boleslavských florbalistů pro příští ročník nejvyšší soutěže byl nastaven úspěchem dvou předchozích sezón, tzn. účast v play-off bez diskuzí, semifinále očekáváno. Jak dobře bude tým připraven na novou sezónu Fortuna Extraligy se ukáže již v průběhu srpna, kdy čeká sokoly účast na Czech Open. Stejně jako vloni zasáhnou i letos florbalisté FBK Sokol MB do turnaje Elite, v jehož rámci měří česká špička své síly s nejlepšími evropskými týmy ze Švédska, Finska a Švýcarska!