„Z loňského závěru června se letos termín Bohemia Trophy posunul do poloviny srpna a také díky složení týmů bude turnaj pro všechny top přípravou na sezonu. Zároveň nás těší, že boleslavským fanouškům ukážeme náš tým v konfrontaci s tím takřka nejlepším, co do Mladé Boleslavi můžeme přivést,“ říká ředitel turnaje Tomáš Pacák.

Jeho slova dokládají výsledky zahraničních týmů v uplynulé sezoně – jedná se o semifinalisty švédské superligy a švýcarské ligy a čtvrtfinalisty finské nejvyšší soutěže. V jejich kádrech startuje řada reprezentantů včetně úřadujících mistrů světa v týmu EräViikingit.

„Se všemi účastníky turnaje už máme svou historii. Dalen přijede na Bohemia Trophy už potřetí a my jsme zároveň tradičními účastníky jejich Umeå Scandic Cupu a dětského Umeå Floorball Festivalu. EräViikingit hraje své domácí zápasy ve Vantaa, což je partnerské město Mladé Boleslavi a my řešíme možnost zájezdu naší mládeže do Finska. Köniz jsme loni i v dřívějších letech hostili v přípravném období, a i my jsme v roce 2011 hráli na jejich půdě přípravné utkání,“ popisuje vztahy Boleslavi s ostatními účastníky akce Tomáš Pacák.

Nově se mění formát turnaje. Místo dvou skupin po třech týmech a následného play off se bude hrát čtyřčlenná skupina, v níž se střetne každý s každým. Mladá Boleslav bude obhajovat svá vítězství ze dvou předchozích ročníků.

Michal Konvalina