Martin Tokoš přichází s vizitkou jediného Čecha, který dosud vyhrál švédskou superligu, povedlo se mu to v sezoně 2016/2017 s Falunem. Předtím působil ve Švédsku také v Jönköpingu a Dalenu. Předchozí ročník zahájil ve švýcarském Churu, ale v jeho průběhu se z rodinných důvodů vrátil do Vítkovic. Nyní vede jeho cesta do Mladé Boleslavi.

„Martin je výjimečně dynamický útočník, hráč pro velké zápasy – sebevědomý, agresivní, gólový,“ mluví o nejnovější posile v superlativech generální manažer Technology Florbal Tomáš Pacák. S hráčem byl v kontaktu několik let, nyní ale podle jeho slov nastal příhodný okamžik pro uskutečnění přestupu.

„Zdravotní stav kapitána Petra Novotného se zlepšuje pomalu, čeká nás náročná sezona s domácím mistrovstvím světa a naší účastí na Poháru mistrů ve Švédsku. Potřebujeme mít dostatečně kvalitní tým, abychom specifický ročník zvládli. Zároveň věříme, že spolupráce s Martinem bude úspěšná dlouhodobě,” objasnil Tomáš Pacák a je přesvědčený, že Martin Tokoš do mistrovského kádru zapadne.

„Projevil silný zájem. Má v Boleslavi blízké kamarády a spoluhráče z dřívějších působišť. Jeho přestup nestojí na nadstandardních podmínkách, podobně jako v minulosti u jiných hráčů je důležitou motivací posun v profesním životě, s čímž jsme v rámci našeho regionu schopni pomoci.“

Martin Tokoš se do nového prostředí těší. „Bude to pro mě výzva – florbalová i životní. Věřím, že dělám správný krok i s výhledem do budoucna. Těším se na kluky, v týmu mám mnoho kamarádů, i to pro mě bylo důležité.”

PATRIOT SE LOUČÍ

Tokošův příchod není v posledních dnech jedinou změnou v boleslavském kádru. Došlo i na některé odchody.

Po deseti letech opouští Technology Florbal útočník Martin Rožnovják. Sezonu 2018/2019 odehraje na hostování v Hu-Fa Panthers Otrokovice.

„Cítil jsem, že potřebuju změnu. A okamžitě mě napadlo, že bych se mohl vrátit domů na Moravu,“ uvedl jeden ze služebně nejstarších hráčů v týmu, pro kterého se Boleslav stala druhým domovem. „Je to deset let obrovských zkušeností – jak florbalových, tak životních. V Boleslavi jsem prožil veškerý svůj dospělý život, cítím Boleslav jako domov. Vím jistě, že se do města budu rád vracet. Mám tam spoustu kamarádů, které vždycky rád uvidím.”

Sezonu nezahájí v boleslavském dresu ani Radek Krajcigr. Čtyřiadvacetiletý útočník míří na hostování do FBC Česká Lípa, kde by měl mít výrazné zápasové vytížení.

„Čas na hřišti potřebuje každý hráč a v Boleslavi bych ho momentálně nejspíš moc neměl. Proto beru hostování v České Lípě jako dobré řešení a výzvu,“ říká Radek Krajcigr, který v bílomodrých barvách odehraje už blížící se Czech Open.