V Řehořovi získává Mladá Boleslav tvořivého a výborně technicky vybaveného hráče, schopného nastupovat na většině postů. "Honza k nám přichází na devadesát procent na pozici obránce, a to především s ohledem na jeho kreativitu s míčem, schopnost rozehrát, přecházet jeden na jednoho a vytvářet rozdílové situace," říká boleslavský trenér Jan Pazdera, který se s Řehořem sejde v jednom týmu po čtyřleté odmlce.

Společně působili v pražském Future, kde Pazdera trénoval nynější boleslavskou posilu od kategorie mladších žáků až mezi dospělé.

Řehoř je bývalým juniorským reprezentantem, na mistrovství světa 2013 v Hamburku nastupoval mimo jiné s Tadeášem Chroustem a Jakubem Gruberem. Všichni už společně působili Future a zrovna tak je čeká společná mladoboleslavská budoucnost. Za seniorský národní tým Řehoř debutoval v dubnu 2016 na turnaji Euro Floorball Tour ve švýcarském Lausanne.

"Honza je nesmírně kreativní, na hřišti chce dělat rozdílové věci a takoví hráči jsou vzácní. Slibujeme si od něj, že do naší hry přinese další pestrost a nové varianty. Zdaleka nedosáhl svého výkonnostního vrcholu," míní generální manažer Tomáš Pacák.

"Jsem rád, že se opět zapojím do týmu s vysokými ambicemi v lize i v poháru. Nebude snadné se prosadit v kolektivu, který je složen převážně z reprezentantů a velice kvalitních hráčů. Nicméně se na novou výzvu těším. V Mladé Boleslavi je pár mých bývalých spoluhráčů, takže doufám, že adaptace do nového prostředí nebude trvat dlouho," říká Jan Řehoř o přestupu.

Mladá Boleslav ho sledovala dlouhodobě, zájem o něj měla už v roce 2013 při jeho odchodu z Future. Řehoř tenkrát přestoupil do Tatranu Střešovice, se kterým dva roky poté vyhrál titul. Právě skončenou sezonu dohrával na hostování v Kladně, protože v Tatranu odmítl prodloužit smlouvu.

"Jde o hráče, který k nám má blízko díky osobním vazbám na spoustu našich hráčů i trenéra. Jsme rádi, že jsme pro Honzu byli přirozenou variantou a těšíme se, co v Boleslavi předvede," podotýká Pacák.

Řehoř studuje Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, po dobu studia v Praze bude za novým angažmá dojíždět.

Vedení boleslavského klubu nyní dolaďuje s Tatranem Střešovice výši odstupného, která bude odpovídat tomu, že Řehoř již s klubem nemá smlouvu a byl tedy volným hráčem.

V mezisezonním období je Řehoř prvním nováčkem boleslavského superligového týmu. "Toto léto z naší strany nebude nijak překotné. Tým jsme v posledních letech vybudovali tak, aby měl velkou perspektivu, takže kromě Honzy chystáme maximálně jeden další transfer," naznačil Pacák.