Chodov, dosud druhý tým bez ztráty, padl v sobotním hitu kola ve Vítkovicích 2:3 a Mladá Boleslav nabídnutou šanci k osamostatnění se v čele soutěže přijala.

V Liberci vedla od 48. vteřiny díky souhře Zakonova se zakončujícím Tokošem, ale byl to hodně pomíjivý úvod. Jinak totiž hosté v koncovce v první třetině zdaleka tak přesní nebyli, chyběl zabijácký instinkt, ale vše se v dobré obrátilo.

Pro vývoj zápasu byla důležitá 27. minuta. Nejdřív si oddechl Natov, když proměnil svou šanci a vstřelil kýžený gól, načež po rozehrávce se vrhnul za míčkem Šebek, udělal kličku gólmanovi a po osmi vteřinách ho zasunul do odkryté brány na 3:0.

Kološ snižoval těsně po polovině utkání z trestného střílení, ale jinak měla Boleslav zápas ve svých rukou. V úvodu třetí třetiny Natov přidal svůj druhý gól (4:1) a chvíli po něm vstřelil svůj první superligový gól v kariéře velmi dobře hrající junior Švejda (5:1). V 50. minutě při přesilovce Tomašík proběhl otevřeným středem a přidal na 6:1, sedmý gól zapsal Gruber, osmý Bína, na 9:1 zkompletoval Natov hattrick a těsně před koncem ještě přihrál Šebkovi na závěrečnou trefu v přesilovce na 10:1.

Hosté současně potvrdili výbornou defenzivu, nedostali gól ze hry a v šesti kolech inkasovali jen třináct branek.

Liberec – Technology 1:10

Branky: 31. Kološ – 1. Tokoš (Zakonov), 27. Natov (Curney), 27. Šebek (Suchánek), 43. Natov, 45. Švejda (Tad. Chroust), 50. Tomašík (Bauer), 51. Gruber (Curney), 55. Bína (Novák), 57. Natov (Curney), 60. Šebek (Natov). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 195.

Boleslav: Bauer – Krzyžanek, Gruber, Zakonov, Suchánek, Novák, Höffer – Tom. Chroust, Curney, Natov – Tokoš, Tomašík, Šebek – Bína, Tad. Chroust, Švejda.