Letecká společnost jim nejprve ztratila zavazadla, neměli proto potřebné bojové oblečení a další výbavu.

Batohy za českou výpravou nakonec dorazily, problémy ale neustávají. Macek měl v batohu vitamíny a další doplňkové potřeby nutné nejen pro dobrou kondici, ale především pro rychlé zhubnutí na požadovaných 66 kilogramů.

Od pořadatelů dostal sacharidové nápoje, ale ty mu způsobily žaludeční potíže. "Prostě mám průjem," říkal Filip Macek v pátek krátce po 14. hodině.

A poslední překvapení pro boleslavského bojovníka. Zápas se neuskuteční v sobotu večer, ale o den dříve, v pátek.

Mackův zápas on-line jste mohli sledovat ZDE.

Filip Macek se do oktagonu, šestihernné klece postavil proti finskému bijci s úderem páteční sedmé hodiny večerní. Čekal ho boj na dvakrát pět minut. Ve vyrovnaném zápase oba soupeři uštědřili druhému velké množství ran. Souboj byl vyrovnaný, rozhodčí se nakonec přiklinili k vítězství domácího borce, Macek tak prohrál na body.

Pár minut po skončení zápasu jsme s Filipem Mackem mluvili: "Bylo to docela těžký zápas, bylo to takové nahoru, dolů. Každý chvilku tahal pilku, nakonec vyhrál Fin. Jsem v pohodě, nejsem rozmlácený, ale prohrál jsem. Musím více makat," řekl Macek.

Jeho finská anabáze tak skončila prohrou. Ztráta a posléze opožděný dolet kufrů se všemi věcmi, střevní potíže po požití sacharidového nápoje a také zápas, který se uskutečnil o 24 hodin, než bylo původně plánováno, jistě zanechaly na výkony dvacetiltého borce z mladoboleslavského Inivresla Fighters Teamu stopy. I tak ale odvedl velký kus práce ve skvělém zápase.