Už mu není dvacet. Úsměvů na tváři ale s nabývajícími lety neztrácí.

Naopak.

A o víkendu oslaví svátek. A rozhodl se pro oslavu netradiční. Rozhodl se, že se popere.

Ve čtvrtek o půlnoci nasedne do auta a vyrazí do Vídně.

V rakouské metropoli se pak bude v pátek prát. Zkusí přeprat všechny, kteří se mu postaví do cesty.

Jirka. Jiří „Didi“ Dimitrov. Skvělý boleslavský zápasník v brazilském jiu-jitsu.

Do Rakouska s sebou bere dva parťáky. Ti mu budou nejen fandit a dělat potřebný servis. Budou se také bít. Bude to pomalu jako boleslavský trojboj.

Ta trojice se jmenuje Jiří „Didi“ Dimitrov, Filip „Máca“ Macek a Pavel Touše. Boleslav je už dobře zná. První dva se mlátili před nedávnem v boleslavské sportovní hale v rámci soubojů MMA – bojů bez pravidel, a považte, souboje se odehrávaly v kleci. Oba vyhráli.

Jsou členy Universla Fighters Teamu Mladá Boleslav. Teamu, který má své domovské sídlo v nově zrekonstruované tělocvičně v Debři. Tam, kde kdysi stál kontroverzní rockový klub Černá vdova.

Až do středy tam trojice zápasníků „potila krev“. Příprava na prestižní Austria Open 2010 v brazilském jiu-jitsu byla tvrdá. Byly to desítky hodin nejen v tělocvičně, ale také spousty naběhaných kilometrů.

Avše vyústí v sobotu po obědě, kdy se roztočí kolotoč mnoha desítek soubojů. Do toho kolotoče spadne i boleslavská trojice. Jak dopadne? Budeme vás informovat.

Na cestu se trojice vydá z pátku na sobotu. Po několika hodinách zakotví ve Vídni. Krátký odpočinek a už „pomažou“ do haly na přihlášení, vážení, rozcvičení, soustředění a boj.

To vše bude následovat v rychlém sledu. Bude to výhoda, nebo nevýhoda?

Zatímco Dimitrov a Touš budou bojovat ve váhové kategorii do 75 kilogramů, osmnáctiletý Macek pak v kategorii do 70 kilogramů.

Šance boleslavské výpravy popisuje zkušený „Didi“ Dimitrov jasně: „Nevíme, co nás čeká. V každém případě bude konkurence velice vysoká, vždyť kromě kvalitních domácích zápasníků se turnaje účastní například i Poláci, Maďaři, tedy vše evropská třída. Naše šance budou záviset pochopitelně i od rozlosování jednotlivých soubojů. Věřím, že se nám podaří „uhrát“ dobrý výsledek a nějaký zápas vyhrajeme,“ podotkl Dimitrov.

Právě on patří k nejzkušenějším borců v jiu-jitsu v celé republice. O to je jeho příprava na zápasy odpovědnější. V posledních dnech ladil zejména fyzickou kondici, protože ta je podstatným faktorem při vícezápasových turnajích. „Není mi dvacet a už toho mám v závěru často plné zuby. Vím ale, že když překonám určitou krizi, pak to je dobré. Jde jen o to vydržet a pak soupeře nečekaně převálcovat,“ popisuje myšlenky Didi Dimitorv.

Právě on vyhrává často způsobem, který diváci milují. Nechává do sebe o soupeře „bušit“ tak, že obecenstvo se domnívá, že musí brzy zemřít. Najednou ve vteřině, jakoby polit živou vodou, se vzepne k neskutečnému obratu. Jeden, dva chvaty a soupeř vzdává. To je taktika, kterou málokdo čeká. Didi s ní kraluje. Bude to platit i ve Vídni?

Soupeři v soubojíchtrvajících řadu minut se dostávají většinou brzy po zahájení do pozice vleže, kdy jeden druhého přetlačuja či škrtí.A fyzička v tomto případě hraje velkou roli. Didi naběhal jen v minulém týdnu spousty kilometrů.

Filip „Máca“ Macek kromě tvrdého tréninku v nově zrekonstruované a vybavené oddílové tělocvičně v Debři nad Jizerou rovněž hodně běhá a nabírá fyzičku. Jehop běžeckou tratí se stává zerjména okolí Mnichova Hradiště. Nejraději však má debřskou tělocvičnu, kde doslova „potí krev“. To podobně platí i o třetím ve výpravě, Pavlu Toušovi.

„Do Vídně jedeme na pozvání, které vzešlo po výborných výsledcích kluků na nedávném turnaji v jiu-jitsu v Kladně. Je to pro nás opravdu čest a věřím, že kluci zabojují a přivezou dobré umístění,“ dodal Michal Filipovič, manažer mladoboleslavského týmu.

Jak boleslavská výprava dopadne, o tom vás budeme informovat jak v Boleslavském deníku, takž už v neděli na webu www.boleslavsky.denik.cz.