Ostravský týden zakončili tak jak ho začali. Minulé pondělí florbalisté Mladé Boleslavi deklasovali v televizním zápase Vítkovice vysoko 13:4 v sobotu je čekal znovu zájezd na severní Moravu. Tentokrát proti druhému superligovému celku tohoto regionu. A Ostrava dopadla podobně jako Vítkovice. Od Boleslavi schytala výprask 0:8.

„S Ostravou to byl těžký zápas. Domácí na nás čekali na vlastní polovině v pevném obranném bloku, navíc na malém hřišti. Proto jsem rád, že jsme zápas skvěle zvládli," byl po zápase spokojený kouč Mladé Boleslavi Jan Pazdera.

Jeho svěřenci zaznamenali už devatenáctou výhru v mistrovském zápase v řadě v součtu ligy a poháru. „Ta čísla se samozřejmě poslouchají dobře. Ale já i tým známe realitu. Sezona se bude hodnotit až podle našeho výsledku v play-off," uvědomuje si kouč Pazdera. A dodává: „Samozřejmě budeme chtít tu šňůru držet co nejdéle, ale nesmí nás to odvézt od práce, která je před námi."

Technology pak enormně zajímal nedělní zápas pražského Chodova s Vítkovicemi. Pokud by totiž v tabulce druhý Chodov prohrál se severomoravským soupeřem v základní hrací době, mohli by Technologové už v neděli slavit čtyři kola před koncem jistotu vítězství v základní části Superligy.

Oslava se ale nakonec odkládá, neboť Chodov získal v domácím zápase nakonec jeden bod po porážce 8:9 v prodloužení. A na jistotu si budou muset Technologové počkat minimálně dva týdny.

O nadcházejícím víkendu má totiž česká nejvyšší soutěž přestávku, neboť na programu je reprezentační akce. Český národní tým čeká přípravný dvojzápas s aktuálními mistry světa. S Finskem se bude hrát na jejich půdě, konkrétně v Turku.

Chybět u toho nebude ani sedmička boleslavských Technologů – kromě stálic, jakými jsou Jelínek a Curney, pojedou do Finska také Tomáš Chroust, Jan Gruber a poprvé v kariéře také dvojice Tomáš Novák a Josef Pluhař.

Šestici hráčů pak doplní brankář Lukáš Bauer. Ten prokázal skvělou formu právě v sobotu, kdy v Ostravě vychytal své letošní druhé čisté konto. „První dvě třetiny jsem měl v brankovišti hodně klidu, ale v poslední třetině jsem si docela zachytal," komentoval vítězný zápas boleslavský brankář. Teď už se těší do Finska. „Moc se těším. Každý reprezentační sraz a zápas je pro mě velkou poctou. Uvidíme, kdo bude který zápas chytat," dodává Bauer. Finové už předem deklarovali, že v prvním zápase by měli nastoupit v plné síle, v tom druhém budou chtít nasadit řadu mladých hráčů.