Byl to jeho zápas. Nečekaný hrdina povstal v pondělním televizním zápase ze středu mladoboleslavské sestavy. Ne Jiří Curney, ani Jan Jelínek či Jan Natov. Největší boleslavskou hvězdou byl toho večera osmnáctiletý Jakub Bína.

Ten se podílel na destrukci vítkovického týmu svým prvním superligovým hattrickem. Jeho vrchním nahrávačem byl o šestnáct let starší Petr Novotný. Jejich třetí útok se nejvýraznější měrou podílel na překvapivě vysoké výhře Mladé Boleslavi 14:3.

Bína měl přitom do pondělního zápasu na svém kontě v letošní sezoně jediný gól. „Byl jsem trošku v krizi, trefil jsem i několik tyček. Dneska jsme ale byli při chuti, spadlo nám tam úplně všechno," komentoval po zápase mladý útočník.

Jeho první gól v zápase, kterým vyrovnával na 2:2 podle záběrů televizních kamer asi platit neměl. Míček se totiž v rámci Bínovy krize odrazil od břevna do tyče a odtud zpět do hřiště. Rozhodčí zápasu, který měl na celou akci dobrý výhled ale gól uznal. Asi i pod „nátlakem" Petra Novotného. „Já jsem to pořádně neviděl, ale Petr Novotný se začal radovat, rozhodčí gól uznal, tak jsem se běžel radovat také," popisuje situaci ohledně své první branky v zápase Bína.

O jeho dalších gólech už není žádný pochyb. V obou případech si počkal na přihrávku Petra Novotného, který v pondělí servíroval svým spoluhráčům příležitosti na zlatém podnose. „Určitě nám to může zvednou sebevědomí před blížícím se play-off. Ale musíme jít krok po kroku a hlavně s pokorou," nevznáší se v oblacích osmnáctiletý útočník aktuálně jasně prvního týmu superligové tabulky.

Toho navíc s jeho spoluhráčem Filipem Zakonovem neminula pozvánka do juniorské reprezentace. Ta nastoupí od 3. do 5. února na Polish Cupu, kde postupně narazí na Německo, Slovensko, Polsko, Norsko a Švýcarsko.