V sobotu se na boleslavské palubovce představil aktuálně osmý tým Fortuna Extraligy FBŠ Bohemians Praha, který po dlouhých sedmi letech, a několika sezónách strávených ve druhé nejvyšší soutěži, letos, pro leckoho trochu nečekaně, bojuje o právo účasti ve vyřazovacích bojích play-off. Billy Boy v tomto zápase zvítězili 9:4.


Bohemka trápila domácí sokoly až do začátku třetí třetiny. V té se postupně začala projevovat herní i fyzická převaha domácích, vyhráli ji poměrem 4:1 a definitivně svého pražského soupeře zlomili. V dresu domácích o sobě dal konečně pořádně bodově vědět Ondřej Fojta (2+2), zdatně mu sekundoval jeho parťák v útoku Pavel Bouška (2+1). Na straně hostí se překvapivě do bodových statistik nezapsal kapitán Michal Jedlička.

Ještě tři extraligová kola zbývají do konce základní části, které se pro boleslavské ponesou ve znamení snahy o zisk čtvrtého místa, a tedy výhody domácího prostředí v úvodních dvou čtvrtfinálových zápasech. Nyní na čtvrtý tým FBC Ostrava ztrácí dva body. Oba týmy čeká vzájemný duel na samotný závěr základní části – v boleslavské hale v sobotu 3. března.

Je možné, že právě tento zápas bude nakonec rozhodovat. Předtím ještě čekají na Billy Boy zápasy s Havířovem a v Brně, na Ostravu pak duely na Bohemians a doma proti Future.

JUNIOŘI

Junioři vezou z jižní Moravy pět bodů ze šesti možných za sobotní výhru ve Znojmě 7:4 a nedělní vítězství na nájezdy v Brně 7:6.

Zajímavostí utkání byl rozhodně fakt, že bylo odehráno na položeném umělém povrchu IPSAL, na kterém se ve shodný víkend v boleslavské sportovní hale hrálo Final Four volejbalového poháru mužů. Hra na kvalitním umělém povrchu se nakonec pro domácí, zvyklé na „svou“ palubovku, neprojevila jako nevýhoda.

Prvoligoví junioři se ziskem pěti víkendových bodů dotáhli bodově na třetí Bulldogs Brno (oba týmy shodně 39 bodů). Již nyní je jisté, že junioři nebudou čtvrtfinále začínat venku. Nyní jde ale ještě o zisk třetího místa po základní části a tedy o, sice omezenou, možnost si svého čtvrtfinálového soupeře vybrat.

DALŠÍ TÝMY

V sobotu remizovali starší žáci A s Benešovem 3:3 a v tuto chvíli mají ve spodní nadstavbové skupině (7. – 12.místo) Ligy starších žáků nejvyšší bodový zisk (18 bodů). V neděli odehráli svůj turnaj v hale boleslavského Gymnázia Dr. Pekaře mladší žáci A a mladší žáci Luštěnice.

Ve skupině oba týmy narazili na družstvo Horní Počernice ORKA, se kterým boleslavští remizovali 3:3 a luštěničtí jej porazili 4:2. Ve vzájemném derby vyhráli Luštěnice 5:3 a probojovali se tak do finále turnaje, ve kterém už ale nestačili na Sokol Rudná 1:7.

Na mladší žáky A čekal souboj o třetí místo, ve kterém porazili Lhokamo Praha 3:2. I pro příští turnaj tak oběma Billy Boy týmům náleží účast v divizi C.

V neděli sehráli svůj další turnaj také dorostenci B, kteří prohráli s Bohemians B 2:5 a Tatranem Střešovice B divoce 10:11.