Biliárista Mirek Kraušner potvrdil své kvality. Na kvalitně obsazeném turnaji v italské Neapoli se v konkurenci téměř tří stovek nejlepších evropských hráčů obsadil celkově 76. místo.

V Neapoli se v rámci prestižní série hrála hra „devítka 9-ball!, což je nejhranější poolová hra ve světě a střídavé rozstřely.

Mirek v prvním kole porazil francouzského hráče 9:7. Poté už na něho čekal šestinásobný mistr Evropy, Dán Niels Feijen, což je současná světová trojka. „Hned v první hře jsem udělal chybu jen z nervozity, potom zase třikrát chyboval Niels,“ popisoval dramatický zápas mnichovohradišťský biliárista. Pak se naklonilo závodnické štěstí k dánskému hráči. „Se štěstím mne takzvaně zabasoval, tzn., že devítka se hraje po číslech, a proto po Feijenově chybě se koule postavily do nehratelné pozice. Bohužel to nebylo chtěné, ale jak se říká je to kulaté a štěstí někdy přeje i těm nejlepším. Nemyslím si, že bych ho porazil, protože pak už neudělal chybu a já prohrál 9:1, ale chtěl jsem ho aspoň potrápit,“ popsal porážku, která tolik nebolela Kraušner. Když si oba hráči podávali ruce, bylo znát, že si Dán oddechl a je rád, že má zápas vítězně za sebou!

Po prohře se ocitl v B straně hracího pavouka. A kyž zjistil, kdo je jeho dalším soupeřem, podlomila se mu kolena. „Na tabuli bylo napsáno jméno Feijenovy snoubenky! „Ani jsem se nerozkoukal a už vedla 6:1, potom jsem zahrál dvě čisté hry a začala na ní být vidět nervozita. Naštěstí jsem zápas otočil a vyhrál 9:6,“ řekl Kraušner.

Další výhru měl český borec za sebou, a tak se těšil na dalšího soupeře, Irčana. Neznámého hráče Kraušner neznal, nevěděl, co ho čeká. Hned po zahájení udělal chybu, která mu nakonec prohrála zápas. „Ir se chytnul a začal hrát jednoduše bez chyb, já jsem potom už hrál také bez chyby. Jenže byly střídavé rozstřely, střídali jsme se po čistých hrách a konečný stav byl 9:7 pro Ira,“ podotkl Kraušner.

I tak je ale konečné 76. místo pro něho úspěchem. „Samozřejmě, že vždycky pomýšlím co nejvýše. Dál to ale tentokrát nešlo. Už se ale těším na další turnaje,“ dodal Miroslav Kraušner.