O víkendu hostilo první závod Českého poháru žactva Nové Měst na Moravě. V sobotu i v neděli startovalo 304 sportovců ve věku 11-14 let. „Náš tým z nížiny reprezentovalo dvanáct závodníků, kteří dokázali bojovat i s tak velkými kluby jako jsou Nové Město, SKP Jablonec, Letohrad nebo Jilemnice či Vrchlabí,“ hlásí pyšně Fiedler.

Sobotní závod se konal za dosti husté mlhy při teplotě plus šest stupňů na hrubém a mokrém sněhu. „Na všech závodnících byla vidět velká nervozita, jelikož se potkali poprvé všichni nejlepší z republiky na jednom závodišti. Díky nervozitě a mlze se moc nedařila střelba a nejlepší umístění našich závodníků bylo páté místo Elišky Fiedlerové,“ řekl šéf kosmonoského klubu.

Při nedělním sprintu už bylo počasí přeci jenom moudřejší, jen plus pět stupňů bylo na leden hodně. „Velice nás potěšilo vybojování druhého místa zásluhou Elišky Fiedlerové, která předvedla bezchybnou střelbu a perfektní běh. Neztratili se ani jiní naši svěřenci,“ řekl Fiedler.

A dodal: „Všechny děti musím pochválit za bojovnost, i když ne vždy se dařilo střelecky nebo běžecky. Hlavně ti mladší se musí naučit bojovat se stresem a s nervozitou. Celý tento víkend hodnotím jako velice úspěšný a budeme se těšit na další závody v Letohradě, kde se pojede celý víkend klasicky.“ 

Výsledky BK Trefa

Sobota – vytrvalostní závod
žáci B1 (11 let) – 12. místo Vojtěch Hoffman (0-1) 
žákyně B1 (11 let) – 9. místo Zikánová Adriana (0-1)
žáci B2 (12 let) – 8. místo Jakub Kašpar (1-0)
žákyně C1 (13 let) – 5. místo Eliška Fiedlerová (0-1-0) 

Neděle – sprint
Žákyně B1 (11 let) – 10. místo Adriana Zikánová (0-2)
Žáci B1 (11 let) – 10. místo Vojtěch Hoffman (1-1)
Žáci B2 (12 let) – 7. místo Jakub Kašpar (0-0)
Žákyně C1 (13 let) – 2- místo Eliška Fiedlerová (0-0), 11. místo Tereza Schejbalová (1-0)