„Začali jsme po cestě vlažně a rychle prohrávali. Postupně jsme se rozehráli a po bojovném výkonu slavíme za tři body,“ charakterizoval kapitán vítězů Martin Ticháček utkání trvající dvě a čtvrt hodiny. „Rozhodla naše větší bojovnost a vůle po vítězství,“ dodal trenér Pavel Třešňák.

Vstup do utkání měli domácí o dost lepší, když brzy vedli 8:2. Zlínští volejbalisté ale o luxusní náskok trestuhodně přišli. A i když se znovu dostali do trháku, stejně své vedení neudrželi a v dramatické koncovce první sady padli 36:38.

Fatra po změně stran přidala a skóre setů srovnala. Ve třetí sadě ale hosté soupeři opět unikli a přiblížili se vytouženému vítězství. Zlínští měli nůž na krku. Chtěli si vynutit pátý set, na tie-break ale nedošlo.

Hosté bezchybnou a trpělivou hrou v obraně protivníka dusili. Benátečtí postupně hru vyrovnali a v dramatické koncovce ukázali více přesnosti a odhodlání. Ovládli nejen čtvrtý set, ale i celý zápas.

„Že ztratíme všechny body s Benátkami, by mě ani ve snu nenapadlo,“ nechápavě kroutil hlavou po nepovedeném duelu zlínský manažer a trenér Roman Macek, který mluvil o podcenění soupeře a neukázněném výkonu.

„Zkomplikovali jsme si cestu do play-off. Naopak soupeře jsme sami zbytečně pustili do hry,“ věděl Macek. Benátky rázem ztrácejí pouhé dva body na desátou příčku, která zajišťuje účast v předkole play-off.