Benátky - Havířov 3:0

Volejbalisté Benátek nad Jizerou do puntíku splnili roli sobotního favorita utkání s Havířovem a bez ztráty setu si pod stromeček z posledního domácího utkání nadělili tři body.

První set byl pouze do stavu 4:4 z obou stran bodově vyrovnaný, potom ale zaúřadovaly domácí bloky (Jaroslav Škach a Pavel Starý) a dobře umístěná smeč ze zadní zóny (Radek Motys) a k prvnímu technickému odpočinku odcházely Benátky se čtyřbodovým náskokem (8:4). I po odpočinku se vyznamenává domácí obrana na bloku (Pavel Starý) a bodový náskok Karba narůstá (12:6). První setbol utkání získává domácí kapitán Jaroslav Škach, který vyhrál přetlačovanou na síti s havířovským hráčem. Hned první setbol domácí volejbalisté proměňují. Další úspěšný blok Pavla Starého zastavuje havířovský útok a domácí získávají první sadu za 22 minut.

Druhý set byl vyrovnaný pouze do stavu 3:3. Při plachtivém podání Aleše Dittricha se začíná Karbo mílovými kroky soupeři vzdalovat (8:3) a při prvním TT vládne v táboře domácích pohoda a spokojenost. Získaný náskok si domácí hráči bezchybnou hrou udržují až k druhému TT. Před odchodem k time dělovým podáním přidává Filip Nesvačil další bodík pro domácí navrch (16:10). Na desetibodový náskok Karbo dosáhlo při podání Aleše Ditricha, když jednotlivé míče zadarmo v body proměňoval Vladimír Němeček. Setbol na sebe nenechal dlouho čekat a po zkaženém podání Havířova získává Karbo za stavu 24:14 první setbol druhé sady. I domácí kazí své podání a oddalují konec druhé sady. Druhý setbol již Benátky proměňují. Radek Motys vytlouká blok Havířova a domácí již vedou 2:0 na sety.

Třetí set již byl od úvodního hvizdu pozorných rozhodčích jednoznačnou záležitostí Benátek. Při podání kapitána Jaroslava Škacha získává Karbo tři rychlé body (3:0) a po dalším bloku Pavla Starého (5x blok v utkání) svítí na ukazateli skóre 7:2. V závěru setu se na bloku dvakrát vyznamenává benátecký univerzál Radek Motys a zvyšuje na propastných 20:12. Hosté se snažili náskok Benátek snížit, ale spíš na útoku chybovali a to platilo i o posledním úderu utkání. Velký aut Havířova z hlavního kůlu ukončuje velmi jednoznačné utkání.

Kapitán Jaroslav Škach: „Myslím si, že jsme splnili to, co jsme si předsevzali. Chtěli jsme na Havířov nastoupit naplno, odehrát to za tři body tj. na 3:0. To si myslím, že se nám povedlo během celého zápasu, kdy se nám podařilo udržet koncentraci a hráli jsme svoji hru od začátku až do konce."

Trenér Miroslav Malán: „Vyhráli jsme za tři body. Dnes to byl jednoduchý zápas. Z mé strany spokojenost."

Sety: 18, 15, 18. Doba hry: 65 minut. Diváci: 210.
Benátky: nahrávka – Jaroslav Škach (5 bodů), smeč – Filip Nesvačil (16) a Vladimír Němeček (6), blok Aleš Dittrich (8) a Pavel Starý (10), univerzál – Radek Motys (13) libero Daniel Steffan, bez střídání.