Libero Kotek, blokaři Hudák a Švandrlík, univerzál Kratochvíl a smečaři Roháček a Dergunov. Na těchto základech z loňské postupové sezony u Jizery vystavěli téměř nový tým pro extraligu. Z pěti nových tváří jsou hned tři cizinci.

Z rakouské nejvyšší soutěže přišel na blok dvoumetrový Australan Conal Tain McAinsh. Reprezentantem své země je také slovenský smečař Patrik Pokopec. Kvalitní nahrávku si v Benátkách slibují od Poláka Kamila Durskiho.

Ex-libereckého univerzála Filipa Křesťana není coby bývalého reprezentanta volejbalovým příznivcům třeba dlouze představovat. Do kategorie mladých nadějných patří čtyřiadvacetiletý smečař Matěj Koranda, který přišel z Českých Budějovic.

Ilustrační foto
Novou klubovou éru začaly Benátky domácím vítězstvím v prodloužení

„Tým je prakticky nový. Osa se vyměnila a zůstali tři čtyři hráči,“ komentoval letní pohyb v kádru trenér Aleš Dittrich. Věří, že tým je na sezonu dobře připravený, byť se mu v předešlém období nevyhnuly absence, jednak kvůli povinnostem u národních týmů, v jednom případě ale i pro dlouhodobější zranění.

Hned na úvod čeká nováčka jeden z top klubů, jehož metou je minimálně účast v semifinále – v Benátkách zahájí program liberecká Dukla. Půjde o souboj dvou tradičních rivalů, kteří k sobě mají nejen co se vzdálenosti týká velmi blízko.

„Historicky nás pojí i personální vazby od hráčů počínaje až po trenéry. Jeden čas se říkalo, že jsou Benátky v podstatě naše béčko. Pro ně bude první zápas po návratu do extraligy svátek, vím, že nás nečeká nic jednoduchého, protože teď porazili v přípravě Kladno,“ upozornil Pavel Šimoníček, manažer VK Dukla Liberec.

Fotbalové utkání MOL Cupu mezi Čáslaví a Hradcem Králové ve středu 21. září 2022.
Foto: Benátky hodně trápily favorita. Ligista Čáslav vůbec nešetřil

Oba kluby na sebe narazily také během uplynulého víkendu, kdy Benátky hostily a samy i vyhrály tradiční turnaj O pohár starosty města, kterého se zúčastnily také tým Kladna a Ústí nad Labem.

Zápas o extraligové body se hraje v sobotu od 18 hodin.