Bělá p. B. – Auto Škoda 23:15

V sobotním předposledním kole druhé ligy nastoupili házenkáři HC Auto Škoda v regionálním derby proti Sokolu Bělá pod Bezdězem.

Tentokrát v tomto utkání nešlo jen o prestiž, ale šlo v něm zároveň i o to, že poražené družstvo obsadí třetí možnou sestupovou příčku a bude muset jen čekat, zda sestoupí z druhé ligy či nikoliv. Boleslavští házenkáři na tom byli před utkáním o jeden bod hůře a tak jim nezbývalo nic jiného než zvítězit a svého soupeře tak v tabulce přeskočit.

V úvodu se hrála vyrovnaná házená. Hosté se museli už během prvních pěti minut vyrovnat s dvěma oslabeními a to jim na klidu moc nepřidalo. Moc branek během prvního poločasu nepadalo a v 18. minutě svítil na tabuli nerozhodný stav 6:6. Do konce úvodní části si domácí házenkáři dokázali vybudovat dvoubrankový náskok a obě mužstva odešla do šaten nabrat síly za stavu 11:9 pro domácí Sokol.

Vstup do druhého poločasu se hráčům Boleslavi nepovedl. Hráli v naprostém útlumu, nedařil se jim přechod do rychlého protiútoku, těžko se prosazovali proti domácí obraně, ale hlavně neproměňovali vyložené šance.

Domácí házenkáři využili neschopnosti boleslavských hráčů k zvýšení náskoku a v 46. minutě vedli už rozdílem osmi branek 19:11. Po zbytek hrací doby už hráči HC Auto Škoda nedokázali reagovat na nepříznivý vývoj utkání a po šedesáti minutách odešli z palubovky poraženi.

Trenér AŠ Petr Kulas: „Do Bělé jsme odjížděli s tím, že pro nás jde o klíčové utkání sezony, a zda ho zvládneme, udržíme se nebo ne. Bohužel, nehráli jsme kvalitní házenou. Nedařil se nám rychlý protiútok a proti dobře postavené obraně domácích jsme se nedokázali prosadit. Dále nás trápilo proměňování šancí, kde jsme nedávali branky hlavně z křídel a to nás stálo dneska body. A rozhodčí, ti nás vůbec nepustili ke hře a utkání svým výkonem ovlivnili. To není výmluva, my jsme si sezonu prohráli svými výkony už na podzim, pokud nastane to, že tuto soutěž opustíme.

Auto Škoda: Kuka, Palo – F. Janhuba 1, J. Janhuba 4, Janus, Homolka, J. Houška, T. Houška 3, Kábrt, Kuchta 3, Novák 2, Picek 1, Svárovský, Šťastný 1.

Bělá: Dvořák, Kabátník – Bajtalon, Dvořák, Hofta, Hrubý 4, Knotek 2, Kubíček 5, Paulus 2, Stach 5, Šírek, Švec 5, Tošovský, Femiak.