Plážovka se valí na bělské koupaliště. Už podesáté se o tomto víkendu uskuteční právě zde mezinárodní turnaj v plážové házené – největší svého druhé ve střední a východní Evropě. Letošní ročník Schmolz + Bickenbach Bělá Cup 2015 je opět zařazen do série turnajů EBHT, takže pod hlavičkou Evropské házenkářské federace se můžeme jistě těšit na příjezd evropských týmů. Pořadatelům se i letos přihlásily celky ze Slovenska, Německa, Polska ale také z Francie.

Turnaj se opět odehraje ve dvou kategoriích, přičemž v mužské bude startovat 32 celků, v ženské pak 24. Zápasy budou probíhat od pátečního dopoledne, finále pak je naplánováno na neděli. Nejlepší dva ženské týmy si to rozdají od 13.30, muži poté od 14 hodin.

Celý turnaj by podle předpovědi mělo provázet tropické počasí, takže nejen účastníkům přijde vhod místní koupaliště stejně jako o pitný režim se starající stánky s občerstvením. „Letos jsme rozšířili sortiment alko i nealko nápojů a profesionálové také budou připravovat čerstvou kávu," říká na konto pitného režimu jedna z organizátorek turnaje Lucie Kantůrková.

Chybět nebude ani další doprovodný program: „Bude tu živá kapela, barmani budou míchat drinky na přání, svůj stánek tu bude mít také exkluzivní pražský kadeřnický salon, který bude své služby poskytovat za zlomek obvyklých cen, děti si určitě užijí nové brouzdaliště a nebo malování na obličej," vyjmenovává Kantůrková. „Bohužel nám ale hasiči zakázali pouštění lampionů, kterých jsme měli připravených asi dvě stovky, ale to se v tomhle vedru nedá nic dělat," dodává.

FAVORITÉ?

Kde hledat samotné favority celého turnaje? V mužské kategorii to bude i letos asi hodně vyrovnané. „Výborně hrají Poláci a s nimi je i velká sranda," favorizuje zahraniční celek SMS Rondel Team Legnica Kantůrková.

V ženské kategorii pak bude určitě vysoko mířit i tým obhájkyň prvenství z loňského roku družstvo Promilek, k favoritkám se zařadí určitě i poslední přihlášený tým Náhodná rotace, v němž se představí několik reprezentantek v čele s nejlepší českou hráčkou uplynulé sezony Michaelou Hrbkovou. Ta se turnaje zúčastní poprvé.

„Už někdy v červnu mi psala Pavla Poznarová jestli se nechci zúčastnit plážovky ve Zlíně. Vzhledem k pozdnímu termínu jsem ale musela odmítnout. Pak jsme si ale zjistili termín turnaje v Bělé a pátrali, zda není v ženské kategorii volné místo a ještě jedno bylo. Pak jsme vše doladili s holkama při reprezentačním srazu," říká hráčka kterou čeká v létě přesun z německého bundesligového Göppingenu do týmu nejvyšší maďarské soutěže Siófoku.
A dodává: „Těším se na skvělou atmosféru, hromadu známých a kamarádů a vlastně na všechno. Doufám, že vše proběhne v pořádku a bez zranění. Samozřejmě to beru i jako formu letní přípravy, neboť běhání v písku je pořádná makačka. Ale je to příjemnější než klasické běhání a posilovna."