Auto Škoda B – Most 23:18

V prvním kole regionální ligy středočeského kraje přivítala boleslavská rezerva na své palubovce tým Baníku Most, který loni hrál druhou ligu proti boleslavskému „áčku".

Most se přihlásil do středočeského kraje, protože v jeho regionu není odpovídající mužská  soutěž. Pro první kolo to byl těžký soupeř, dá se očekávat, že Most se bude snažit v tomto ročníku dostat se zpět do druhé ligy. Proto  přijel se skoro novým kádrem.

Začátek prvního poločasu byl vyrovnaný, oba týmy se postupně střídali ve vedení. Až ve druhé polovině prvního poločasu se podařil domácím trhá , kdy zpřesnili obranu, začali proměňovat šance a především zlepšily rychlý protiútok, který nestačil soupeř pokrývat.
Domácí si proto odnášeli do šatny vedení o šest branek.

Začátek druhého poločasu vyzněl lépe pro hosty, kteří šňůrou tří branek snížili stav na rozdíl tří branek. Ale domácí bojovali, opět zpřesnili proměňování šancí a dařila se i tvrdá obrana a z té rychlé protiútoky.

Náskok postupně narůstal až na rozdíl osmi branek. Ke konci si zahráli i hráči, kteří  teprve sbírají zkušenosti mezi dospělými. Toho využili hosté a zkorigovali na konečný stav 23:18 .

„Kluci odehráli dobrý zápas. Bojovali, dařil se i rychlý protiútok a odvedli i dobrou práci v obraně. Velmi dobře nám zachytal i gólman Michal Beneš. Byly sice momenty, kdy padal balón a neproměňovaly se i vyložené šance, ale kluci jsou mladí a časem se vše určitě zlepší," řekl k utkání trenér domácích Radek Kábrt.

Boleslav: Vošvrda, M. Beneš –  T. Beneš  2, Šťastný 7, Pavlíček 2, Janoušek 2, Váňa, Novák 7, Kulas, T. Houška 1, Svárovský 1, Krčmář, Šupej, Kábrt 1.

JAN POLESNÝ