Billy Boy Mladá Boleslav – FBŠ Ostrava 7:5

V atraktivním duelu folorbalové extraligy šlo o druhou příku tabulky. Ostravné měli pouhý bod náskoku před boleslavským Billy Boy, a tak se čekal dramatický souboj dvou špičkových klubů českého florbalu.

Rozuzlení přišlo ve třetí třetině, ve které domácí florbalisté zvrátili nepříznivý stav po dvou třetinách a čtyřmi brankami nakonec soupeře udolali.

První třetina byla o ničem. Opatrná hra z obou stran a minimum brankových příležitostí vedly k bezbrankovému stavu.

Ve druhé třetině konečně začaly padat branky, ale navrch měli Ostraváci. Ti šli nejprve do vedení brankou Žáka, ale Fojta vzápětí vyrovnal. Hosté se dostali do dvoubrankového vedení, které udrželi až do závěru druhé část, a tak se zdálo, že body budou putovat do Ostravy.

Jenže ve třetí třetině nastal obrat jak ve hře, tak ve skóre. Domácí florbalisté přidali na důrazu, rychlosti a hlavně přesnosti střelby. Podařilo se jim nejen vyrovnat, ale šli i do vedení 6:5.

Hosté ve snaze o vyrovnání zkusili power – play, ale Novotný šel do brejku, přesprintoval dva bránící hráče a podařilo se mu zasunout míček do prázdné branky – 7:5.

Domácí zaslouží pochvalu za to, že nesložili za nepříznivého stavu zbraně.

Branky: 25. Fojta, 31. Fojta, 36. Ekl, 43. Slaný, 46. Novotný, 58. Pavel Bouška, 59. Novotný. – 25. Žák, 25. Sedlák, 30. Machala, 31. Žák, 39. Šmída.
Rozhodčí: Černý, Janoušek. Diváci: 280. Třetiny: 0:0, 3:5, 4:0.

Billy Boy: Koráb – Pavel Bouška, Novotný, Ekl, Motejzík, Vojtěch Veselý, Volf, Jiří Bouška, Rožnovják, Kadlec, Křenek, Brychca, Petr Veselý, Tůma, Slaný, Ivo Veselý, Fojta.