Celá akce stála více než 70 tisíc korun.

TJ Sokol by nemohl tuto výměnu uskutečnit sám, protože na to nemá peníze. Podařilo se to pouze díky přidělené dotaci z KÚ Středočeského kraje ve výši 50 tisíc korun. Provedeny byly i další drobné úpravy v šatnách a prostředí působí mnohem lépe.

Jaké aktivity může bazén pro veřejnost nabídnout? Je to zejména 29 hodin týdně plavání pro veřejnost. Pravidelný návštěvník si může zakoupit permanentku – na 10 návštěv, na půl roku nebo i na celou sezonu do června 2008.Nabízíme též rodinné vstupné, vstupné pro studenty, důchodce a držitele průkazek ZTP.

Kromě toho každý pátek mohou využít zvláštní slevy pojištěnci ZPŠ – ve výši 40%.

Dětem nabízí v bazénu služby Plavecká škola Rybka Lenky Cibulkové, a to celkem čtyři hodiny. Tři hodiny v týdnu jsou vyhrazeny pro plavání rodičů s dětmi pod vedením paní Zvolenské a 1 hodina pro hry a plavání pro děti pod vedením Petry Siřínkové a M. Vodové. Pro dospělé jsou odborně vedeny hodiny aquaerobiku, a to ve středu, čtvrtek a v neděli. Kontakty na vedoucí těchto aktivit jsou na nástěnce v bazénu.

Plavecký oddíl Auto Škoda využívá bazén 25 hodin týdně. Další hodiny využívají různé organizace, např. odbory Škoda, Svaz postižených, svoji hodinu mají vyhrazenu i senioři.

Dopolední využití bazénu obstarává školní výuka. Bohužel, ne všechny školy plaveckou výuku podporují, a tak v zimních měsících některá dopoledne bazén zeje prázdnotou.

Rádi bychom zde uviděli i mateřské školy. První vlaštovkou je školka z Kněžmosta, která na jaře 2007 využila naší nabídky a na základě ohromné spokojenosti rodičů bude kurs v letošním roce opakovat.

Je smutné, že mladoboleslavské školky, které nemusí dojíždět jako Kněžmost, neprojevily zatím žádný zájem a je to škoda, protože nadšení dětí pro plavání je velké.

Kvalita vody i prostředí bazénu jsou pravidelně kontrolovány hygienickou laboratoří Zdravotního ústavu v Kolíně.