V premiéře krajského přeboru v basketbalu žen hostil nově poskládaný tým Auto Škody Mladá Boleslav rezervy Poděbrad a Peček.

Letošní sezona je charakterizována návratem hráček po mateřské dovolené a větším zapojením starších dorostenek do týmu. Tyto faktory a nové trenérské vedení v úvodu sezony předznamenaly i první utkání.

AŠ – Poděbrady B 51:58

Úvodní čtvrtina zápasu byla až do 8. minuty vyrovnaná. Oba týmy byly aktivní v útoku, ale domácím se nedařilo zakončovat jak střelbu, tak nájezdy. V posledních dvou minutách si vytvořily hostující hráčky tříbodový náskok, kterým skončila i úvodní část.
Ve druhé čtvrtině se oba týmy více zaměřily na obranu, Boleslavačkám se však dál nedařila střelba. Tato část skončila 11:11, a tak se o utkání mělo rozhodnout ve druhém poločase.

V úvodu třetí části si vytvořily hostující hráčky mírný náskok, který domácí hráčky v šesté minutě ještě stáhly. Ale závěr této čtrvtiny patřil Poděbradům, které po třech čtvrtinách vedly 47:33.

O utkání se zdálo být rozhodnuto, ale domácí hráčky se nevzdávaly. V šesté minutě stáhly na osmibodový rozdíl, ale nejlepší hráčka hostí Krejčí opět zvýšila na rozdíl 15 bodů.

Boleslavačky stále bojovaly, postupně stahovaly náskok soupeřek, ale zkušenější hostující hráčky si již vítězství nenechaly vzít.

AŠ: Cabrnochová 15, Ondrášiková 9, Chmelová 8, Vinšová 5, Kupcová 4, Dvořáková a Tůmová po 3, Alferi a Pilvousková po 2, Antošová, Baboráková, Šulcová.

AŠ –Pečky B 69:48

Hostující hráčky sice v úvodu vedly 5: 0, ale pak se rozehrály domácí hráčky a šňůrou 11 bodů šly do vedení. To postupně díky dobré obraně a aktivnímu útoku pomalu navyšovaly. Výsledkem bylo jedenáctibodové vedení po první čtvrtině 23:12.

V dobrém výkonu pokračovaly boleslavské hráčky i v druhé části, kdy se jim dařily proměňovat rychlé protiútoky a díky dobré obraně dovolily soupeřkám dát pouze 8 bodů. V poločase vedla Mladá Boleslav 41:20.

Ve třetí čtvrtině však přišel střelecký výpadek, když domácí hráčky daly do deváté minuty třetí čtvrtiny pouze dva body a Pečky se dotáhly na rozdíl 10 bodů.

Po oddechovém čase se Boleslavačky zklidnily a na konci této části navýšily své vedení na rozdíl 14 bodů. V poslední části opět hrály svoji hru a nakonec přesvědčivě zvítězily.

AŠ: Cabrnochová 24, Chmelová 10, Antošová 8, Kupcová, Pilvousková a Vinšová po 6, Ondrášiková 3, Baboráková, Dvořáková a Šulcová po 2.