V sedmém a osmém kole krajského přeboru mužů si basketbalisté Auto Škody připsali na své konto další dvě vítězství. Nejprve na horké kralupské půdě porazili tamní Kaučuk a o den později si poradili i s BC Slaný. Díky zaváhání BK Benešov se vyhoupli do čela KP.

Kralupy – AŠ 63:77

Ke střetnutí s Kaučukem Kralupy přistoupili hráči AŠ s velkou chutí po vítězství, ale soupeř začal mnohem lépe. Ve 3. minutě vedli domácí 8:0, jejich nástup zastavil oddechový čas. Hostující hráči se zklidnili a pro změnu si střeleckou šňůru, která vedla k vyrovnání stavu, připsala Auto Škoda. Od 6. do 35. minuty bylo utkání jako na houpačce a obě družstva se střídala ve vedení.

V posledních pěti minutách naordinovala boleslavská trenérská dvojice Skřivánek – Bušek svému týmu zónovou obranu, která soupeře nutila k nepřesným střelám. Závěrečný a rozhodující úsek vyzněl jasně pro mladoboleslavské hráče.

Body AŠ: D. Dvořák 20 (3 trojky), Jenčík 16, P. Dvořák 11, Matoušek 7, A. Procházka, Skřivánek a Štěpánek 6, Soukup 5, Bártl, J. Petříček, R. Procházka. Trojky: 8:7. Trestné hody: 19/11:12/8. Fauly: 18:16.

Slaný – AŠ 66:87

V utkání ve Slaném bylo od začátku střetnutí zřejmé, že si hosté přijeli pro plný bodový zisk. Od úvodního rozskoku si boleslavští hráči vypracovávali náskok, který navýšili na jedenadvacetibodový rozdíl. V zápase se blýsknul výborným výkonem Pavel Dvořák, kterému výtečně sekundoval Soukup a oba podkošoví hráči, Daniel Dvořák s Jenčíkem.

Body AŠ: P. Dvořák 26, Jenčík 20, D. Dvořák Soukup 15, Matoušek 3, J. Petříček, A. Procházka, Skřivánek a Štěpánek 2. Trojky: 3:6. Trestné hody: 14/10:25/15. Fauly: 21:17.