A hned první utkání nové sezony proti DSK Basketball znamenalo pro boleslavské hráčky těžký křest. Soupeř sice nepřijel v nejsilnější sestavě, neboť chyběly zahraniční akvizice a reprezentantka Bortelová, přesto jeho hráčky prokázaly kvalitu. Boleslavačky se zpočátku zalekly soupeřek, ale postupně zjišťovaly, že se dá hrát i proti týmu z extraligy. DSK sice drželo vývoj utkání ve svých rukách, ale Mladá Boleslav nehrála špatně zejména v obraně. Větší problémem bylo prosadit se v útoku. Nakonec favorit jasně vyhrál 88:47, ale jak se na konci turnaje ukázalo, byl to nejlepší výsledek ze všech utkání, které DSK na turnaji sehrál.

Ve druhém utkání v sobotu nastoupily hráčky TJ AŠ Mladá Boleslav proti domácímu týmu. V úvodu utkání vedl Sokol v podstatě až do sedmé minuty. Pak ale přišla šňůra boleslavských hráček, které si vytvořily mírný náskok, a ten už nepustily. Naopak ho do konce utkání postupně navyšovaly. V závěru protihráčky odpadly i fyzicky, a tak zejména díky dobré obraně a aktivní hře v útoku Mladá Boleslav zvítězila 80:53. To znamenalo nedělní boj se Slovankou P-H o druhé místo.

Úvod tohoto utkání však hráčkám TJ AŠ vůbec nevyšel. Soupeřky vlétly do utkání ve vysokém tempu. Boleslavačkám se nedařilo zakončovat útoky a kupily spoustu ztrát. V sedmé minutě prohrávaly 12:2, což se později ukázalo jako rozhodující pro celý vývoj utkání. V úvodu druhé čtvrtiny Slovanka navýšila své vedení až na rozdíl 21 bodů a o utkání se zdálo být rozhodnuto. Boleslavačky se ovšem nevzdaly. Postupně se začaly zlepšovat a z náskoku pomalu ukrajovaly. V poločase byl rozdíl už jen jedenáctibodový, i když na konci třetí čtvrtiny narostl na 14 bodů. Přestože se Boleslavačky v poslední části dotáhly na rozdíl sedmi bodů, tak k otočení vývoje utkání to už nevedlo. Mladá Boleslav nakonec prohrála 51:62.

Hráčky zaslouží za celý turnaj pochvalu, bylo na nich vidět, že chtějí hrát a nevzdaly ani beznadějně vypadající vývoj utkání. Turnaj posloužil jako velice kvalitní startovací bod do další, historicky první ligové sezony, i když se jej nezúčastnily všechny hráčky, a některé odehrály pouze jedno utkání. Turnaj s přehledem vyhrál tým DSK Basketball, na druhém místě skončila Slovanka P-H, třetí TJ AŠ a čtvrtý domácí Sokol.

Výsledky turnaje: Sokol NP – Slovanka P-H 53:77, AŠ – Sokol NP 80:53, AŠ – DSK 47:88, Sokol NP – DSK 29:117, AŠ – Slovanka 51:62, Slovanka – DSK 39:92.

Sestava a body TJ AŠ v turnaji: Sopirjaková 48, Ondrášiková 29, Chmelová 22, Dřevová 21, Vinšová 19, Lochmanová 13, Kubínová a Cihlářová po 6, Dosoudilová, Kolářová a Vodseďálková po 4, Baboráková 2.

Nyní tým absolvuje týdenní herní soustředění v Mladé Boleslavi. V plánu má sehrání jednoho až dvou přátelských utkání a ligovou sezonu zahájí 20. a 21. září prvními mistrovskými utkáními v Plzni a ve Strakonicích.

JOSEF ANTOŠ