BK Brandýs nad Labem – TJ AŠ Mladá Boleslav 68:69

Vstup do utkání se hostům z Mladé Boleslavi vydařil především díky dvou tříbodovým střelám Jana Valce. Výborně hrál také Jiří Kejmar, nejlepší střelec Mladé Boleslavi, který za první hrací období zaznamenal 13 bodů. Hráči TJ pokračovali ve druhé čtvrtině v dobrém výkonu a stále si udržovali mírný náskok. Ačkoliv se soupeř snažil, hostující hráči si drželi získaný náskok během celého utkání, který pak pak poslední střelou přes dvě třetiny hřiště upravil domácí na závěrečných 68:69.

Body: Kejmar 28, J. Valc 19, Dvořák 8, Procházka 5, P. Valc 4, Jenčík 2, Heršálek 2, Schiffmann 1, Pacovský.

TJ Sokol Kbely – TJ AŠ Mladá Boleslav 70:87

Hostující hráči navázali na sobotní utkání a v páté minutě již vedli 11:2. Ze strany hostů to byl v první čtvrtině opravdu týmový výkon, hned šest hráčů se zapsalo mezi střelce a první čtvrtinu vyhráli nakonec o osm bodů. Po slabší třetí čtvrtině ze strany hostů se podařilo domácím utkání poněkud zdramatizovat, ale na začátku čtvrté hostující hráči sedmibodovou šňůrou vzali domácím všechny naděje na vítězství. Zbytek zápasu se už pouze dohrával a rozdíl ve skóre zůstal na sedmnácti bodech.

Body: P. Valc 26, Kejmar 22, Procházka 12, Jenčík 10, J. Valc 6, Schiffmann 5, Dvořák 4, Heršálek 2, Pacovský.

Po vydařeném víkendu se basketbalisté Mladé Boleslavi posunuli v tabulce II. ligy na čtvrté místo. V dalších kolech narazí na družstvo Liberce, které je jen díky lepšímu skóre na třetím místě. Utkají se nejprve v neděli 17. prosince v Liberci a poté netradičně v úterý 19. prosince od 19 hodin v Městské sportovní hale.

II. liga západ: Malibu Mladá Boleslav - FTZS Liberec.
Malibu podlehlo favoritovi
Ladislav Mareš
Marešovi to konečně cinklo