Sportovní hala v Mladé Boleslavi byla svědkem 7. ročníku Basket Cupu, basketbalového turnaje mladších dorostenek.

Již první utkání turnaje naznačilo rozdíl ve výkonnosti týmů z ligy a z krajského přeboru. Nastoupila v něm domácí děvčata proti Nymburku. Začátek byl vyrovnaný a Boleslav nakonec potvrdila jasné vítězství v poslední čtvrtině 67:36.

Ve druhém utkání mezi Jičínem a Českou Lípou obě družstva předváděla rychlý agresivní basketbal. V úvodu třetí čtvrtiny Jičín odskočil na rozdíl 10 bodů a tento náskok udržoval až do konce utkání, ve kterém nakonec zvítězil 57:47.

Ve třetím utkání turnaje domácí děvčata vyhrála s Českou Lípou 68:63. Drama trvalo až do poslední minuty, kdy se Česká Lípa dotáhla na rozdíl tří bodů, ale nakonec domácí tým pětibodový náskok udržel.V souboji Nymburka s Jičínem byl úvod vyrovnaný. Na začátku druhého poločasu se dostal Jičín do desetibodového vedení, které udržoval až do konce třetí čtvrtiny. V závěru utkání již Nymburačkám docházely síly, a tak Jičín ještě zvýraznil své vedení na konečných 65:48.

V předposledním utkání turnaje se střetla Auto Škoda s Jičínem. Prakticky se jednalo o finále turnaje, neboť oba týmy do této doby nepoznaly hořkost porážky. Do utkání vstoupily lépe hráčky Jičína, v závěru první čtvrtiny měly domácí hráčky jednobodový náskok.

V druhé části šel opět do čtyřbodového vedení Jičín, ale závěr čtvrtiny patřil opět domácím, a tak v poločase svítilo na tabuli skóre 23:22 pro Jičín.
Ve třetí čtvrtině si udělala mírný náskok boleslavská děvčata a na jejím konci vedla 40:35. V poslední čtvrtině pak jasně držela utkání ve svých rukou a dokázala své vedení zvýšit na rozdíl 17 bodů a zvítězila 60:43.

V posledním zápase hrála děvčata České Lípy proti Nymburku o třetí místo. Hráčky České Lípy zvládly utkání lépe a zvítězily 73:49.

 

Výsledky turnaje:
Auto Škoda – Nymburk 67:36, Auto Škoda – Česká Lípa 58:53, Nymburk – Jičín 48:65, Auto Škoda – Jičín 60:43, Česká Lípa – Nymburk 73:49.

 

Pořadí turnaje: 1. Auto Škoda Ml. Boleslav, 2. Jičín, 3. Česká Lípa, 4. Nymburk.

 

Auto Škoda: Čuříková 33, Černíková 30, Ondrášiková 22, Dosoudilová 18, Antošová 17, Klierová 15, Bečvárovská 14, Kubínová 12, Šulcová 11, Kolářová 9, Šťastná 4, Alferi, Dlasková, Pražáková.