Auto Škoda – Žďár 74:89

Ve druhé sérii play – off podlehla Boleslav Žďáru na domácí palubovce a sen o I. lize se rozplynul

Basketbalisté Auto Škody prohráli i domácí utkání play – off se Žďárem nad Sázavou a po sérii 0:2 pro ně sezona končí. V souboji o postup mezi prvoligové týmy byl vítěz základní části soutěže, družstvo BK Žďár nad Sázavou nad síly domácích hráčů.

V prvním utkání na hřišti soupeře odešli naši hráči poraženi, a pokud si chtěli uchovat naději na postup a vynutit si třetí zápas, museli bezpodmínečně vyhrát.

Domácím hráčům se ale nevydařil vstup do utkání a po první čtvrtině prohrávali 19:27. Ve zbytku utkání opět dominovali hosté a zaslouženě zvítězili.

Hrající trenér Skřivánek řekl po utkání: „Družstvo Žďáru chtělo v utkání vyhrát, bohužel v našich řadách byli hráči, kteří si přišli jen zahrát, a v tom byl propastný rozdíl. Abychom mohli pomýšlet na větší úspěch, musela by naše forma, účast a nasazení v tréninkovém procesu gradovat. Vzhledem k pracovnímu, studijnímu či rodinnému zaneprázdnění tomu tak u řady hráčů nebylo. Citelně nám pod koši chyběli zraněný Kejmar a nyní již v Indii pracující Kosovič.“

Body AŠ: Jenčík 17, P. Valc 16, Skřivánek 14, D. Dvořák 7, Frýda 6, Matoušek 4, Hlaváč 3, P. Dvořák, Pacovský a J. Valc 2, Procházka 1, Ďurech.

Trojky: 2:2 Trestné hody: 31/20:27/21. Fauly: 23:25. Průběh: 19:27, 41:51, 56:68.