V pátek 30. listopadu od 19 hodin nastoupí v mladoboleslavské sportovní hale v utkání I. ligy žen družstvo BK Czech Coal Aldast Strakonice proti ZVVZ USK Praha. Zejména přítomnost loňského vicemistra z Prahy dává možnost podívat se na hráčky, které hrají nejvyšší evropskou klubovou soutěž.

Pomineme – li hvězdné hráčky ze zahraničí, bude možné vidět i české reprezentantky, které se nedávno zúčastnily ME v Itálii. Hráčky Mokrošová a Hartigová ( dcera populárního basketbalového rozhodčího) jsou v našem ženském basketbale již stálicemi.

Třetí reprezentantka Kateřina Lhotová je jeho novou vycházející hvězdou. Tato osmnáctiletá hráčka , která prošla všemi mládežnickými výběry, je již stálou členkou reprezentace trenéra Bobrovského.

Družstvo Strakonic je dlouholetým účastníkem nejvyšší soutěže žen, v poslední době se však umisťuje ve spodní polovině tabulky. V jeho kádru hraje odchovankyně boleslavského basketbalu Lucie Baláková.

Ta patří i přes své mládí 19 let ke klíčovým hráčkám Strakonic a v nejvyšší soutěží už působí čtvrtým rokem. Jenom chválu na její výkonnost pěl i trenér strakonického týmu Eduard Geisler: „Lucie Baláková patří k základním kamenům našeho velmi mladéhotýmu. Podává vyrovnané výkony, a navíc hraje srdcem. Proto se také dostala do výběru reprezentační dvacítky ČR a věřím, že její sportovní ambice tím nekončí.“

Strakonice přijedou na boleslavskou palubovku hrát proti družstvu, které je ve střetnutí nesporně favoritem. Evropskými poháry protřelý tým USK Praha, který má ve svém středu několik reprezentantek, je velkým konkurentem úřadujícího mistra Gambrinus Brno.

„Rozdíl ve výkonnosti samozřejmě respektujeme. Chtěli bychom podat proti favoritu důstojný výkon a hlavně, bude to obrovská zkušenost a zkouška psychiky pro naše mladé hráčky. Věřím, že utkání bude zajímavé i pro mladoboleslavské diváky a že přijdou v hojném počtu,“ řekl na závěr strakonický kouč Eduard Geisler.