O tomto víkendu se stěhuje kolotoč seriálu autokrosového mistrovství Evropy do Nové Paky. Zálusk na příčky nejvyšší má také boleslavský jezdec, a spolufavorit celého šampionátu Petr Bartoš.

Pojďme ale na úvod porovnat loňskou sezonu a uplynulou část té letošní.
Loňská sezona nebyla úplně špatná, ale my myslíme vždy na první místo a evropský titul nám utekl. Věřím, že letos nám to již vyjde. Sice mi nevyšel úvodní závod v Portugalsku, ale všechno se zlomilo španělským závodem a od té doby se mi vrátila chuť do závodění.

Jaké úpravy jste dělali na autě?
Naši „Barču“ jsme před sezonou trochu upravili. Udělali jsme změny na podvozku a převodovce. A snažíme se jít cestou odlehčení jak „Barči“, tak i mě.

Čelo evropského šampionátu je zatím velmi vyrovnané.
Na hodnocení je určitě brzy, neboť máme odjeté pouze tři závody, ale ty už ukázaly, kdo je letos dobře připraven a kdo bude patřit k našim největším konkurentům.

O víkendu vás čeká domácí závod evropského šampionátu v Nové Pace. Jak se těšíte?
Vyhrát v Pace to je takový malý Stanley Cup. Paka má totiž všechno: převýšení, rychlé úseky i adrenalinová místa. Jen je potřeba aby přálo počasí. Zároveň tam panuje návyková atmosféra. Já jsem navíc hodně emotivní člověk, takže když jsem tam vyhraji, tak bych pro ty lidi udělal cokoliv. V tu chvíli člověk neví, jestli se má převrátit na střechu nebo jim hodit kombinézu a běhat po trati ve spodním prádle.