Jedinou zástupkyní domácího klubu Sokol Mladá Boleslav na Mezinárodním šachovém festivalu OPEN Mladá Boleslav 2008 byla sedmnáctiletá Darina Baloghová. Podle výkonnosti startovala jako čtyřiatřicátá v otevřeném turnaji Hato&BpBp FIDE OPEN a tuto startovní pozici v celkovém pořadí o tři příčky překonala. A má chuť se dále zlepšovat.

Jaké jsou vaše šachové ambice?
Chtěla bych už letos dosáhnout výkonnosti přes tisíc pět set ELO bodů.

K tomu však schází ještě hodně přes stovku bodů. Jak tedy na to?
Chci se zúčastnit mistrovství Čech. A také se zúčastňovat co největšího počtu turnajů, pokud bude čas. A samozřejmě více trénovat, z knih i s pomocí počítače.

A jak často se šachům věnujete?
Prozatím ne až tolik často, jak bych chtěla. Spíše jen o víkendech, protože přes týden je času málo. Zatím studuji a teď o prázdninách navíc chodím denně na brigády do mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice. Budu se ale snažit věnovat se šachům více a svoji výkonnost zlepšit.

Jaký je váš největší dosavadní úspěch?
Loni jsem na tomto boleslavském turnaji startovala jako poslední a umístila se na třetím místě. To byl velký úspěch. ELO se mi pak zvýšilo, ale teď jsem zase klesla. Snad to zase doženu. Už mých uhraných tři a půl bodu na letošním mladoboleslavském mezinárodním šachovém festivalu mi k tomu určitě pomůže.