Basketbalisté Auto Škody Mladá Boleslav si v předposledním dvoukole základní části II. ligy mužů připsali porážku i vítězství. Osmizápasovou sérii výher přerušil až lídr loňského ročníku Jičín. O den později zvítězili domácí hráči v infarktovém prodloužení, a oplatili tak nymburské rezervě porážku v koncovce z jejich palubovky.

Auto Škoda – Jičín 78:85

Utkání s Jičínem se vyvíjelo lépe pro domácí hráče a v polovině střetnutí vedli o pět bodů.

Po přestávce ale hosté zapnuli na vyšší rychlostní stupeň a zejména dobrou obranou a jednoduchými koši z rychlých protiútoků si vypracovali rozhodující
náskok. Třetí čtvrtina vyzněla jasně pro hosty. Domácí tým se ještě pokusil o obrat častou změnou obran, ale jičínská křídla úspěšnou střelbou z dlouhé vzdálenosti zvrat nepřipustila.

Body za AŠ: P. Dvořák 23 (3 trojky), A. Procházka 13, Skřivánek 11, Matoušek 10, Soukup 7, D. Dvořák 6, Valc 5, Paur 3, Bártl, Ďurech, Kejmar, Váně.
Trestné hody: 30/20:20/12. Trojky: 8:9. Fauly: 21:23. Průběh: 22:19, 42:37, 53:61.

Auto Škoda – Nymburk B 86:70 po prodloužení

Pokud si nechtěli hráči AŠ zkomplikovat postup do nadstavbové části, museli s nymburským béčkem zvítězit. Bylo to však nervydrásající utkání až do samotného závěru.

Dvě minuty před koncem základní hrací doby ještě domácí hráči prohrávali o 11 bodů, ale presinkovou obranou a úspěšnou střelbou za tři body, která do té doby byla doslova zakletá, se vrátili do zápasu.

Půl minuty před koncem na ukazateli svítil stav 66:69 a boleslavští vyhazovali z půlky. V útoku se po několika přihrávkách dostal do těžké střelecké pozice Pavel Dvořák a sedm vteřin před závěrem základní hrací doby proměnil trojkový pokus. Hostující hráči se ale ještě ke střeleckému pokusu dostali. Motejlkova střela z podkoše v poslední vteřině vytančila z obroučky.

Do prodloužení vstoupili hráči Auto Škody lépe a na nymburských byla znát frustrace z nevydařené koncovky. Aktivní osobní obrana a osm Skřivánkových bodů v začátku prodloužení dodaly družstvu potřebný klid, a tak si po prodloužení 17:1 připsali domácí tolik potřebné vítězství v boji o finálovou čtyřku, která se utká o postup do I. ligy.

Body za AŠ: Kosovič 22, Skřivánek 17 (5 trojek), P. Dvořák 15, D. Dvořák 14, Matoušek 8, Jenčík 4, Soukup 3, A. Procházka 2, Paur 1, Bártl, Ďurech, Kejmar, Valc.
Trestné hody: 27:16/31:20. Trojky: 10:6. Fauly: 29:24. Průběh: 17:19, 34:43, 41:50, 69:69.
Hrající trenér Auto Škody Rudolf Skřivánek řekl k utkáním: „V zápase s Jičínem nám chyběli tři hráči základní sestavy – pivoti Jenčík a Kosovič a druhý rozehrávač R. Procházka. Zejména absence podkošových hráčů byla velice citelná. I přesto podali všichni hráči velice bojovný výkon proti kvalitnímu soupeři, vítězi loňského ročníku druhé ligy. Rezerva Nymburka přijel v kompletní sestavě i s posilami z A – týmu a svou zónovou obranou nám dělala od úvodu utkání problémy. Samotnou koncovku jsme ale po taktické stránce a s trochou štěstí zvládli.“