Už postup do finále byl pro B.O. Chance podle slov kapitánky Terezy Švábíkové velkým úspěchem. Ve finále však severomoravský celek narazil na nabitý kádr největších favoritů letošního ročníku SK Brno Slatina. Jihomoravané potvrdili své kvality i přes prohru v úvodním zápase finálového utkání, ve kterém Joel Eipe s Terezou Švábíkovou ve čtyřech setech přehráli špičkové páraře Adama Halla ze Skotska a Dánku Saru Lundgaard. V souběžně hraném zápase potvrdila Kirsty Gilmour svou extratřídu a bez problémů připsala vyrovnávací bod nad mladičkou Dánkou Annou Klausholm.

Šance na ostravské překvapení se rapidně snížily po prvním deblu mužů, kde Victor Svendsen s Adamem Hallem v pětisetové řeži zvládli zápas s Joelem Eipem a Amaury Lievrem. Tento duel se nakonec ukázal jako klíčový, protože blíže k vyrovnání skóre se už Ostravané nedostali. Andi Fadel Muhammad totiž ve dvouhře týmových dvojek nedal příliš šancí Rakušanu Collinsi Filimonovi. Následně hbitý Indonésan společně s výborně deblujícím Dánem Jeppe Bayem jasně přehráli právě Filimona s Kalle Koljonenem z Finska, a Slatina mohla slavit. Už jen kosmetickou úpravou byla čtyřsetová výhra tréninkových parťaček Švábíkové a Klausholm nad Gilmour s Lundgaard.

Slatina zaslouženě obhájila zlaté medaile, v této sezóně tým kolem Ladislava Vorla nepoznal porážku, a začal tak rýsovat podobnou brněnskou dominanci, jako před více než deseti lety psaly Jehnice. „Na titul jsem si věřil zejména proto, že máme Kirsty Gilmour, která je opravdu výraznou osobností. Podařilo se nám sestavit široký kádr kvalitních hráčů. Pokud dneska chcete uspět, tak to jinak nejde,“ pochvaloval si po finálovém utkání Vorel. „Víme, že jsme favoriti a jsem moc rád, že se nám podařilo titul obhájit. Body jsem viděl ve všech zápasech, ty čtyři vítězné jsme získali a teď to půjdeme oslavit a titul si užít,“ doplnil šéfa brněnské Slatiny Victor Svendsen.

Důležitý výkon Indonésana Andiho Fadela Muhammada, který se na titulové výhře podílel dvěma body, si vysloužil cenu Badminton-Point nejužitečnější hráč Final Four. Nejužitečnější hráčkou se díky sobotním čtyřem výhrám stala opora ostravského B.O. Chance Tereza Švábíková. Oba obdrželi tekutou pozornost od oceňovaného vinařství Thaya.

close Vítězná brněnská Slatina. info Zdroj: Jakub Mazúr/Czech Badminton zoom_in Vítězná brněnská Slatina.

Obrovské drama viděli diváci ve sportovní hale Krašovská v utkání o bronz, které se rozhodovalo až v pátém setu sedmého zápasu. Další medaili si do bohaté sbírky cenných kovů nakonec odvezli hráči BK 1973 Benátky nad Jizerou, kteří prokázali převahu hlavně v dámských disciplínách. Vítězné body zaznamenaly Irina Andersen ve dvouhře a Rikke Soby Hansen s Agnes Körösi v deblu.

Dánka Hansen pak přidala druhý bod i ve smíšené čtyřhře po boku Rasmuse Kjaera. Vyrovnané utkání, které se do rozhodujícího sedmého zápasu dostalo i díky výhře Ondřeje Krále s Pavlem Drančákem v první čtyřhře mužů, nakonec vyvrcholil duelem týmových jedniček, kde Ind Dey Subhankar, před zraky celé haly, vyválčil bronzový bod proti Poláku Dominiku Kwintovi. Letošní hvězdami nabitá extraligová sezóna je tak u konce a my se můžeme s nadšením těšit na to, co přinese nový ročník, který začne na podzim.