Závodilo se ve třech kategoriích - Open, ženy a děti do 14 let. Vítězem se stal ten, který dojel až na vrchol anebo ten, který dojel nejvýše.

Organizace závodů byla pro diváky od loňských závodů trošku pozměněna. Závodníci si při registraci vylosovali své startovní číslo. Začali vždy dvěma až třemi pokusy, vždy od startovního čísla 1 až po posledního závodníka.

Závodníkům se sečetly všechny dojezdové metry do vrchu kopce ze všech výjezdních pokusů a sestavil se vyřazovací pavouk, který se jezdil po dvojicích. Jel tedy vždy první s posledním, předposlední s druhým, třetí od konce s třetím od začátku a podobně. Tyto dvojice pak soupeřily, kdo dojede výš nebo na vrchol a vítěz vždy postoupil do dalšího kola, dokud nezbyli tři poslední soutěžící. Ti se pak utkali ve společné jízdě ve třech.

Po celou dobu v areálu vládla pohodová soutěžní adrenalinová nálada. Diváci s fanoušky fandili, závodníci se bavili na trati, kdo dojede na vrchol anebo jen výš než ten druhý. Děti buď fandily svým dětským idolům nebo i dospělým, tatínkům či strýcům, nebo se šly bavit na skákací hrad ve tvaru lokomotivy Tomáš nebo Toy story. Pro děti také hasiči vytvořili velké množství pěny, která ve slunečném počasí, které přálo celý den, udělala velikou radost formou možnosti se osvěžit. Na místě si bylo možné koupit i různorodé občerstvení nebo vzpomínkové předměty.

Pořadí děti
1 Patrik Primásek
2 Marek Marass
3 Patrik Pulc
4 Matyáš Chytráček
5 Amálie Bartošová
6 Josef Kraus
7 Milan Hovorka
8 Michal Reisinger
9 Lukáš Janeček
10 Antonín Pačinek

pořadí ženy
1 Kateřina Nováková

pořadí muži
1 Václav Nedvěd
2 Jan Baláš
3 Tomáš Fraňo

Iva Martínková