Druhý závod Volného poháru rallye 2008 se jel v okolí Havlíčkova Brodu. Na již 11. ročník Rallye Posázaví se sjelo na 100 soutěžních vozů z celé republiky. Dvoudenní soutěž odstartovala prologem, druhý den pak na posádky čekaly tři rychlostní zkoušky, které se jely třikrát.

V nejslabší vypsané třídě pro vozy s obsahem motoru do 1400cm3 bylo přihlášeno 40 soutěžních dvojic, mezi nimiž byly i tři posádky z mladoboleslavského regionu.

Z nich se na Vysočině nejvíce dařilo Klingerovi s Trubičkou z týmu Autovrakoviště Hejtmánka, kteří s felicií vybojovali „bramborové“ medaile za 4. místo.

Paul s Grabiecem z PL Motorsport po problémech s nastavením podvozku své felicie dojeli na pěkném 6. místě. Žid s Roubíčkem z Ascot MB Rallye teamu při premiéře za volantem soutěžního vozu dojeli se Suzuki Swift na 12. místě.

Ve třídě pro vozy s obsahem motoru do 1600cm3 startovali Matyáš se Starým, kteří Hondu Civic Vti Ascot MB Rallye teamu totálně rozbili na druhé rychlostní zkoušce, když v plné rychlosti čelně narazili do stromu. Oba naštěstí z nehody vyvázli bez vážnějších zranění.

Další závod Volného poháru se pojede 21. června v Kamenici nad Lipou.