V nejočekávanějším duelu 18. kola futsalové divize A přivítali domácí vojáci 1.DFK Slaný lídra tabulky ústecký Combix. A překvapivě byli štědrým hostitelem. Hosté byli od začátku aktivnějším celkem, lépe kombinovali, byli skvělí jeden na jednoho a jindy těžko prostupnou obranu domácích doslova ničili. Domácí se snažili být vyrovnaným partnerem, hosté však žádné komplikace nepřipustili a s přehledem si dokráčeli pro další tři body do tabulky.

Po debaklu Teplic B v minulém kole si s tímto soupeřem poradily i zachraňující se Kralupy. Duel v Teplicích byl vyrovnaný zhruba do 15. minuty, pak však začal čarovat nejlepší hráč na hřišti, hostující Vymětalík. Především díky jeho zásahům strhli hosté vedení ještě do přestávky na svou stranu. Ve druhé části hry Kralupy už jen excelovaly.

Zaváhání tak využil slánský Hrasl. Ten u posledního Relaxu Ústí n. L. předváděl od počátku, kdo bude na palubovce pánem. První půli vyhrál Hrasl rozdílem tří branek, jejich skvělé kombinace s přesným zakončením měly pokračování i ve druhé části hry. Domácí se proti skvělé defenzivě hostů jen těžko prosazovali i po přestávce.

V souboji o čtvrtou příčku se mohli radovat hráči mladoboleslavského Malibu, kteří přehráli hosty z Třebusic. Malibu si udržovalo neustále těsné vedení, které mu hosté nesebrali ani hrou vabank s pěti hráči v poli. Domácí pak i odolali tlaku soupeře.

Doslova zlaté body vybojovala Legie Příbram proti Atmosu Bělá. Šlo o hodně. Obě mužstva se do sebe pustila s vervou, nasazením a důrazem, obě se snažila čerpat z rychlých brejků. Legie si vytvořila luxusní tříbrankový náskok. Ten pak v úvodu druhé půle ještě navýšila. Přesto Bělá snížila na rozdíl jedné branky, ale to bylo vše.

V posledním duelu kola MCE Slaný překvapivě nestačil na hosty z Litoměřic. Slánští sice měli slibné momenty, ale lépe před brankou se prosazovali hosté, kteří si odvezli všechny body.

Výsledky 18. kola: 1.DFK Slaný - Combix Ústí n. L. 5:15 (2:7), MCE Slaný - Litoměřice 3:7 (1:3), Legie Příbram - Atmos Bělá p. B. 10:9 (4:1), Relax Ústí n. L. - Hrasl Slaný 3:9 (1:4), Teplice B - AFC Kralupy 2:10(2:5), Malibu Ml. Boleslav - PK Třebusice 5:3 (3:2).