Atmos Bělá – Mělník 1:4

Loňský rok nezopakovali. Před dvanácti měsíci se potkali futsalisté bělského Atmosu s druholigovým Olympikem Mělník v krajské části futsalového poháru JS Agency Cup. Tenkrát z toho byla překvapivá výhra 7:6 pro domácí Bělou.
Letos se Olympik, čerstvý vítěz druhé ligy a pro příští sezonu prvoligový nováček, zahanbit nenechal a rok starou porážku Atmosu oplatil. Díky výhře tak postoupil Olympik už do krajského semifinále, v němž bude zajíždět opět na Mladoboleslavsko. O postup do finále se totiž utká s Malibu.
Ale zpět k zápasu v Bělé. Hosté vyhráli první poločas 2:0, když skóre otevřela opora Mělníka Gabčo, a navázat na něj dokázal Malák. Čtyři minuty po změně stran dokázal snížit na rozdíl jediného gólu Toman a pak se začal lámat chleba. O chvíli později mohl z penalty vyrovnat Korejza, ale nedal. „Byla to škoda, mohli jsme zatnout drápek a favorita potrápit ještě víc," litoval domácí brankář Jaroslav Verner.
A litovat mohli i ostatní domácí hráči. Hosté totiž deset minut před koncem zvýšili svůj náskok na 3:1 a v poslední minutě zápas rozhodli definitivně.

Branky: 29. Toman – 12. Gabčo, 22. Malák, 39. Šimandl, 50. Prejsa. Rozhodčí: Trlida, Tylchert. ŽK: 0:4. Diváci: 10.
Atmos: J. Verner, Karásek, Korejza, Tošovský, Kvajsar, Vele, Hodovanec, Zimmermann, Toman. 

Věšák Butabi Kolín - Malibu Mladá Boleslav 1:3

Futsalisté Malibu, coby vítěz letošní divize, mají sice už dva měsíce po mistrovských bojích ve třetí nejvyšší soutěži, sezona jim však ještě úplně neskončila. Stále ještě bojují ve středočeské části poháru FAČR. Aktuálně postoupili do krajského semifinále.

Ale na postup se na půdě vítěze okresní soutěže Kolínska pořádně nadřeli. Domácí totiž šli v zápase do vedení, když v 5. minutě otevřel skóre fotbalista divizní Dobrovice Libor Křelina. Domácí, kteří nastoupili v minimálním počtu bez možnosti střídání po zbytek zápasu usilovně bránili nejtěsnější výsledek. Nutno říci, že se jim to skvěle dařilo.

„Klobouk dolů před domácími hráči. Dnes nás celý zápas drželi v šachu, ač v pěti, tak skvěle a obětavě bránili. Na druhou stranu já svému týmu kromě úvodní ospalé patnáctiminutovky také nemám skoro co vytknout. Po celý zápas jsme měli výraznou herní převahu, ale nedařilo se nám prosadit přes pevný obranný blok a když už ano, tak nás vždy vychytal skvělý domácí brankář," řekl kouč hostů Jaroslav Bílek.

Jeho svěřenci vyrovnali po výrazné převaze až deset minut před koncem, když míč před gólmanem špičkou tečoval Vaněk. A hosté pokračovali v dobývání domácím branky. Definitivně se jim to podařilo patnáct vteřin před konce. To se David Boško vydal na cestu přes celé hřiště, při níž si vyměnil míč s Volfem a zápas rozhodl. V následné zběsilé power-play domácí ještě jednou inkasovali.

V semifinále vyzve Malibu přemožitele Atmosu Olympik Mělník. Hraje se v pátek 13. června od 20:15 v Mladé Boleslavi.

Branky: 5. Křelina 40. Vaněk, 50. Boško, 50. Maňas. Rozhodčí: Černý, Orálek. Diváci: 5.

Malibu: Kroupa Dvořáček, Boško, Miškovský, Vaněk Maňas, Volf, Uher, Polanka.