Auto Škoda – HSG Werratal 27:27

V pátek se v boleslavské sportovní hale uskutečnilo přátelské mezinárodní střetnutí v házené. V podvečer se na palubovce střetla domácí HC Auto Škoda a německý HSG Werratal 05.

V tomto utkání se hrála na palubovce oboustranně vyrovnaná házená průměrně úrovně. Po úvodních minutách, kdy se obě družstva rozehrávala, si hostující házenkáři vytvořili dvou brankový náskok, který si udržovali po celý první poločas.

Na obou stranách hřiště se během prvních třiceti minut několika pěknými zákroky blýskli brankáři a naopak hráči se při pokusech o rychlé protiútoky dopustili řady technických chyb a zbytečně se tak připravili o možnost skórovat. HC Auto Škoda prohrávala po polovině utkání s německým celkem v poměru 11:13.

I v druhé části utkání se hrála uvolněná házená a hráči si s taktikou příliš starostí nedělali. Boleslavští museli neustále dotahovat někdy až čtyřbrankové manko. V posledních deseti minutách se jim podařilo konečně vyrovnat a utkání se tak hodně zdramatizovalo. V samotném závěru se obě družstva snažila rozhodnout utkání ve svůj prospěch, ale nakonec vše skončilo zaslouženou remízou. HC Auto Škoda po šedesáti minutách remizovala s HSG Werratal 27:27.

„Do utkání jsme nastoupili v namíchané sestavě. Zahráli si muži z áčka, z rezervy a starší dorostenci. Ze začátku odpovídala hra tomu složení hráčů, v jakém jsme hráli. V druhém poločasu se hra zlepšila, zrychlili jsme přechod do útoku a myslím si, že jsme místy předváděli dobrou házenou. Utkání skončilo nakonec zaslouženou remízou a obě družstva mohou být s výsledkem spokojeni,“ řekl po utkání trenér Auto Škody Petr Kulas.

Auto Škoda: Beneš, Palo, Jungman – F. Janhuba, J. Janhuba 6, Fól, Makovec 1, Grůša 3, Kábrt 2, Svárovský 2, Polesný, Krčmář, Šťastný 8, Homolka 2, Bartoň 3.