Auto Škoda – Sokol Vršovice 33:32

V prvním jarním utkání druhé ligy házené mužů na domácí palubovce hostili házenkáři HC Auto Škoda družstvo Sokola Vršovice.

Do důležitého utkání nastupovali boleslavští házenkáři, pohybující se na sestupových příčkách, s cílem bodovat a přiblížit se v tabulce svému soupeři.
V úvodních minutách se hrála vyrovnaná házená, a tak moc branek nepadalo. Během druhé desetiminutovky si hostující hráči vytvořili mírnou herní převahu a čtyřbrankový náskok.

V závěru prvního poločasu se domácí zlepšili a téměř zlikvidovali brankové manko. Po poločase byl stav 16:15 pro hosty.

Ve druhém poločasu boleslavští házenkáři přeřadili na vyšší obrátky, ale na skóre to vidět nebylo. Museli stále dotahovat brankovou ztrátu, ale vše jim komplikovalo vlastní zakončení.

Až v 50. minutě díky čtyřbrankové šňůře srovnali a strhli vedení na svou stranu. Do závěrečných minut tak šli s dvoubrankovým náskokem, ale i ten málem nestačil. Nakonec však zvládli závěr utkání a získali dva velmi důležité body.

„Věděli jsme, že nás čeká důležité utkání, které musíme zvládnout, nebo nám soupeř v tabulce odskočí už na hrozivých sedm bodů, což by se těžko dotahovalo. Do utkání jsme naskočili laxně a než jsme se probudili, tak jsme prohrávali o čtyři branky. Do konce poločasu jsme vyrovnali hru a pak to byla spíš přetahovaná než pohledná házená. Nakonec se štěstí přiklonilo na naši stranu a těsně jsme vyhráli. Bylo to spíš vybojované než zasloužené vítězství,“ dodal k utkání s výsledkem spokojený trenér HC Auto Škoda Petr Kulas.

Auto Škoda: Kuka, Palo – J. Houška 3, F. Janhuba 5, Homolka, J. Janhuba 3, Janus 2, V. Kuchta 8, Makovec, M. Novák 6, P. Novák 4, Picek 6, P. Váňa 2, Svárovský.