Auto Škoda – Ústí n. L. 20:24

V posledním kole druhé ligy nastoupili házenkáři HC Auto Škoda v domácím prostředí proti družstvu Chemičky Ústí nad Labem.

V tomto utkání už o nic nešlo. Boleslavští házenkáři jsou na třetí sestupové příčce a musí čekat do poloviny června na to, kolik družstev z nižších soutěží se přihlásí do druhé ligy, a zda tedy tuto soutěž bude muset boleslavský celek opustit.

V sobotním utkání se tak od začátku hrála vyrovnaná házená. Obě družstva se téměř pravidelně střídala ve střílení branek a v 21. minutě svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav 6:6. V posledních deseti minutách prvního poločasu si hráči HC Auto Škoda vytvořili dvoubrankový náskok a do šaten odešla obě družstva za stavu 11:9 pro domácí Autoškodu.

Vývoj utkání se v druhém poločasu nikterak nezměnil. Obě družstva se snažila strhnout výrazněji vedení na svou stranu, ale dlouho se jim to nedařilo.

Utkání se tak rozhodovalo až v posledních deseti minutách. Házenkáři HC Auto Škoda v útoku několikrát za sebou po vlastních chybách zbytečně ztratili balón a následně inkasovali. Ústí si vytvořilo rozhodující náskok a utkání dovedlo do vítězného konce.

„Do utkání jsme vstupovali s tím, že se chceme rozloučit vítězstvím. Hlavně kvůli lidem, kteří tady na házenou chodí. Bohužel, se nám to nepodařilo, hráli jsme pomalou házenou a tím jsme to soupeři hodně ulehčili. Už tam asi bylo to podvědomí, že jde o poslední utkání, a že nemůžeme v tabulce nahoru a ani dolu. Podle toho k tomu někteří hráči přistoupili a to je hodně špatný,“ zkonstatoval po sobotním utkání trenér mužů HC Auto Škoda Petr Kulas.

AŠ: Kuka, Palo – F. Janhuba 2, J. Janhuba 3, Kábrt 6, J. Houška, T. Houška, V. Kuchta 5, Kulas, Picek, Polesný 1, Šťastný 3.