Kolín – Auto Škoda 27:26

Házenkáři HC Auto Škoda hráli ve 20. kole druhé ligy tentokrát na soupeřově hřišti. V Ledči nastoupili proti družstvu HC Kolín.

Boleslavští hráči odjížděli do Ledče v naději, že papírově silnějšího soupeře potrápí a uzmou mu alespoň jeden bod.

Do utkání nastoupili hráči Auto Škody parádně a v 5. minutě vedli překvapivě 4:0. Házenkáři Kolína měli, co dělat, aby stáhli brankovou ztrátu. To se jim podařilo až v 19. minutě, kdy vyrovnali na 8:8.

Boleslavští i nadále hráli dobře, brankáři své spoluhráče v těžkých situacích podrželi, akorát škoda neproměněných šancí. Poločas skončil za stavu 14:13 pro hosty.

I druhý poločas začali lépe boleslavští házenkáři. Vytvořili si až čtyřbrankový náskok. Ještě osm minut před koncem utkání vedli 24:21. Jenže pak přišlo několik promarněných tutovek a bylo zle.

Vedoucí týmu Auto Škody Jan Polesný: „Bylo to pro nás nakonec nešťastné utkání. Hráli jsme s kvalitním soupeřem, který je na druhém místě tabulky. Prakticky po celé utkání jsme vedli, hráči podávali dobrý a bojovný výkon. Přesto jsme prohráli o jednu branku. Za předvedený výkon jsme si určitě zasloužili alespoň bod. Hráčům bych chtěl poděkovat za předvedenou hru.“
AŠ: Kuka, Palo – J. Houška 1, Svárovský, Picek 4, J. Janhuba 5, F. Janhuba 2, Homolka, Novák 2, Kuchta 6, Kábrt 6, Šťastný.

Mělník – Auto Škoda B 28:23

V devátém kole Společné regionální ligy v házené nastoupila rezerva HC Auto Škoda na soupeřově hřišti proti mužstvu HC Wendy Mělník.

Házenkáři Boleslavi odjížděli k tomuto utkání s torzem hráčům, neměli nikoho připraveného na střídání, a tak se vedení družstva obávalo toho, jestli hráči vydrží odehrát celé utkání po fyzické stránce.

A utkání se pro boleslavské házenkáře nezačalo vyvíjet příliš dobře. Hned zkraje inkasovali laciné branky. Přes špatný vstup do utkání se hráči Auto Škody v dalších minutách vzchopili, dokázali otočit vývoj utkání ve svůj prospěch a v 23. minutě vedli dokonce o tři branky 10:7. Do šatny po třiceti minutách tak odcházeli nabrat síly do druhého poločasu za stavu 13:11 pro Wendy Mělník.

Ve druhém poločasu už byla na boleslavských hráčích zřetelně znát únava. Přestože se snažili, seč mohli, dokázali už jen horko těžko odpovídat na útočné akce Mělníka.

Kapitán AŠ Petr Kulas: „K utkání jsme odjeli s malým počtem hráčů a neměli jsme nikoho na střídání. I když se ten průběh utkání pro nás nevyvíjel ze začátku dobře, tak jsme to stačili ještě v prvním poločasu otočit a hrát s Mělníkem vyrovnaně. V druhém poločasu nám pak už docházely síly a soupeř zaslouženě vyhrál.“
AŠ B: Beneš – J. Kuchta 4, B. Kábrt 3, Dlask 1, T. Kábrt 8, Kulas 4, Fól 4.

JAN PAVLÍČEK