Dvěma prohrami začala pro košíkářky Auto Škody kvalifikace o II. ligu basketbalu žen. Jičín, který ještě v loňské sezoně hrál II. ligu, získal vítězství až po boji.

Auto Škoda – Jičín 89:91

Hostující tým nastoupil posílen o hráčky Trutnova a nakonec se radoval z těsné výhry.

V první čtvrtině získal Jičín osmibodový náskok. Boleslavské hráčky však v úvodu druhé čtvrtiny dokonale otočily výsledek a dostaly se do vedení o pět bodů. Závěr druhé části však vyšel lépe Jičínu a po poločase byl stav nerozhodný 46:46. Také závěr třetí čtvrtiny vyšel lépe hostujícím hráčkám, jež před poslední částí vedly 74:67.

Čtvrtá čtvrtina byla bojem kdo z koho. V dramatickém závěru se Jičínu podařilo udržet dvoubodový náskok. Nejlepší hráčkou domácího týmu byla Chmelová, která kralovala pod oběma koši.

AŠ: Chmelová 29, Antošová 17, Kubínová 15, Kolářová 10, Baboráková 7, Vinšová 5, Ondrášiková 4, Osaulenko 2, Tůmová. Čtvrtiny: 21:29, 25:17, 21:28, 22:17. Trojky: 3:2. Trestné hody: 26/16: 21/13. Fauly: 23:22.

Jičín – Auto Škoda 83:74

V odvetném utkání na jičínské palubovce první čtvrtina skončila 19:19, ve druhé se více dařilo domácím hráčkám, které získaly dvanáctibodový náskok.

V osmé minutě třetí čtvrtiny byl už vyrovnaný stav 47:47! Závěr však patřil Jičínu, jenž šel do závěrečné části s vedením o pět bodů. V úvodu čtvrté čtvrtiny se dařilo více boleslavským hráčkám, které vedly 62:55. Závěr se však vydařil zkušenějším domácím hráčkám, které chyby v boleslavské obraně trestaly z rychlých protiútoků.

AŠ: Antošová 20, Kubínová 15, Baboráková 11, Chmelová 9, Vinšová a Osaulenko po 7, Kolářová 3, Ondrášiková 2, Tůmová. Čtvrtiny: 19:19, 12:24, 19:12, 24:28. Trojky: 3:6. Trestné hody: 25/17: 22/15. Fauly: 25:22.