Regionální liga mužů

Slavia Praha – Auto Škoda 32:21

V páteční předehrávce 10. kola Společné regionální ligy hrála rezerva Auto Škody v Praze proti vedoucímu družstvu soutěže Slavii Praha.

Házenkáři Boleslavi odjeli k utkání v sestavě, v které tvořili většinu mladí dorostenci. Dalo se tedy přepokládat, že to mladí hráči proti daleko zkušenějšímu soupeři nebudou mít jednoduché.

To se ukázalo už na začátku utkání. Domácí vstoupili do utkání s přehledem a v 11. minutě vedli už 6:0. Poté se hra trochu vyrovnala, ale i tak bylo znatelné, že mají domácí navrch a hru zcela pod kontrolou. HC Auto Škoda prohrávala v Praze po třiceti minutách hry o sedm branek 8:15.

Domácí házenkáři měli dobrý vstup i do druhého poločasu. Během pěti minut vstřelili další čtyři branky v řadě a vedli už o deset branek 19:9. Hráči Boleslavi se jen těžko prosazovali proti domácí obraně a jejich ztráta se ještě zvýšila. Až v posledních deseti minutách utkání Slavia polevila a boleslavští tak mohli zmírnit i tak dost vysokou porážku.

Vedoucí týmu Jan Polesný: „Hráli jsme dnes se soupeřem, který suverénně vede soutěž. Z devadesáti procent jsme nastoupili s dorostenci, nehráli jsme špatně, ale na zkušenějšího soupeře jsme nestačili. Klukům musím poděkovat za bojovnost. Akorát mě mrzí, že starší hráči, kteří mohli hrát, k utkání neodjeli a našli si výmluvy, proč nemohou.“

AŠ: Palo, Ištván – Kábrt 4, Kuchta 7, Dlask 2, P. Váňa 4, Kováč 3, Šťastný 1, Polesný, Ondra.

Starší dorost

Plzeň – Auto Škoda 28:22

Starší dorostenci HC Auto Škoda odjeli k předposlednímu kolu druhé házenkářské ligy do Plzně, kde se střetli s místním HC.

Během cesty na utkání se boleslavští házenkáři dozvěděli, že se utkání nehraje v hale, ale na venkovním hřišti. Čekalo se tedy, jak se hráči dokážou s venkovním hřištěm a hlavně s mokrým podkladem vypořádat.

Hvizd rozhodčích otevřel utkání a na obou stranách bylo znát, že se hráči jen těžko vyrovnávají s hrou venku a s povrchem hřiště. Hráčům padaly z rukou balóny, měli problém s driblinkem, na obou stranách vázla kombinace a hráči se do útoku moc nehrnuli.

V průběhu prvního poločasu se hrála oboustranně vyrovnaná házená a ani jedno z družstev si nedokázalo vytvořit výraznější náskok. Do šaten se tak po třiceti minutách za nerozhodného stavu 12 : 12.

Vstup do druhé poloviny utkání vyšel lépe domácím. Vytvořili si dvoubrankový náskok a ten se hráči HC Auto Škoda marně snažili zlikvidovat. V posledních sedmi minutách utkání navíc inkasovali šest branek v řadě a bylo dobojováno.

Trenér Petr Kulas: „Do Plzně jsme odjeli odehrát vyrovnaný zápas. Nakonec nás překvapilo, že se zápas hrál na venkovním hřišti a taky to bylo na kvalitě hry a na hráčích obou družstev znát. Náš jediný problém byl, že jsme nedokázali ubránit jejich pivota, který nám dal devět branek. Jinak kluci bojovali celých šedesát minut a za to je musím pochválit.“

AŠ: Ištván – Závora 2, Krčmář 1, P. Váňa 4, 10 Šťastný 3, Ouvín 8, Pavlíček, T. Váňa, Beneš 4.

Mladší dorost

Plzeň – Auto Škoda 48:19

Mladší házenkářští dorostenci HC Auto Škoda hráli v 21. kole první ligy v neděli na palubovce soupeře proti družstvu Talentu Plzeň.

Házenkáři Boleslavi jsou v tabulce na posledním místě, po skončení sezóny je čeká sestup do nižší soutěže a tak jen těžko hledají sebemenší motivaci do dalších utkání.

A nebylo tomu jinak ani v Plzni. V 8. minutě prohrávali 8:1, nestihali se vracet do obrany s hráči soupeře a inkasovali v dalších minutách z rychlých protiútoků jednu branku za druhou. Po třiceti minutách prohrávali už v poměru 9:25 a bylo zřejmé, že utkání je už dávno rozhodnuté a po přestávce se bude jen dohrávat.

Ani v druhém poločasu se boleslavští mladíci nedokázali vybičovat k lepšímu výkonu, nebojovali, a když se vraceli do obrany za útočícím soupeřem, tak se zmohli jen na nevěřícné kroucení hlavami.

Skóre na jejich straně rostlo raketovou rychlostí a na světe byla další vysoká porážka.

AŠ: Železný – Beneš 1, Janoušek 6, Svoboda 1, Váňa 1, Šupej 6, Pavlíček 2, Lánský 2.

JAN PAVLÍČEK