Boleslavští mladí házenkáři prohráli obě ligová střetnutí v kategorii mladších i starších dorostenců.

II. liga staršího dorostu

Vršovice – Auto Škoda 27:23

Boleslavští dorostenci odjížděli k sousedovi v tabulce s jediným cílem, zvítězit a dohnat bodovou ztrátu na svého soupeře.

V úvodu utkání se obě družstva brankově přetahovala, ale většího brankového rozdílu se diváci nedočkali. Házenkáři HC Auto Škoda hráli mizerně v útoku a ještě hůře v obraně. To se projevilo v posledních deseti minutách prvního poločasu, když boleslavští hráči inkasovali pět branek v řadě za sebou a do šatny odcházeli po třiceti minutách se svěšenými hlavami a se šestibrankovým mankem.

Ve druhém poločasu hráči HC Auto Škoda přeci jen trochu přidali. S postupem času umazávali brankovou ztrátu a v 45. minutě prohrávali už jen o dvě branky 18:20. Jenže v klíčovém okamžiku utkání boleslavští házenkáři totálně propadli v koncovce. Doslova neuvěřitelným způsobem zahodili tři rychlé trháky a z protiútoků přišel zákonitě trest a bylo po nadějích.

„My jsme do utkání vstoupili velmi laxně. Špatně jsme bránili a chyběl nám i pohyb v útoku. Soupeři jsme odevzdali první poločas a prohrávali jsme o šest branek. V druhém poločasu jsem stahovali brankovou ztrátu, dostali se na dosah, ale pak jsme neproměnili vyložené šance a bylo rozhodnuto.
Soupeř si za bojovnost a obětavost výhru zasloužil,“ zkonstatoval po utkání trenér staršího dorostu HC Auto Škoda Petr Kulas.

AŠ: Železný – Závora, Polesný, Krčmář, P. Váňa 8, Ouvín 3, M. Beneš 3, T. Beneš, Šťastný, Möller 3.

I. liga mladšího dorostu

Dukla Praha – Auto Škoda 38:7

Boleslavští házenkáři jsou na posledním místě tabulky a jejich šance na záchranu je nulová. K utkání s favoritem soutěže odjížděli s tím, že se pokusí uhrát, co nejlepší výsledek.

Už první minuty utkání ukázaly, že hráči HC Auto Škoda přijeli hrát druhé housle. Hráli špatně v obraně a na překonání jejich obrany stačila hráčům Dukly jen základní kombinace, po které už měli zcela volnou cestu k přesnému zakončení.

Po třiceti minutách hry svítil na ukazateli skóre stav 20:4 pro domácí Duklu Praha, utkání bylo rozhodnuté a nezbývalo nic jiného než po přestávce dohrát zbývající druhou polovinu utkání.

V ní se na vývoji utkání nic nezměnilo. Hráči HC Auto Škoda byli i nadále pasivní v obraně a inkasovali tak v průběhu druhého poločasu jednu branku za druhou.

AŠ: Železný – T. Beneš 2, Janoušek 1, Lánský, Svoboda, Šupej 3, Krbeček, T. Váňa, Bartoň.

JAN PAVLÍČEK