Auto Škoda – Chodov 19:26

Po kontumační prohře minulý týden v Chrudimi museli boleslavští házenkáři ve II. lize staršího dorostu v tomto utkání naplno bodovat, pokud si chtěli udržet kontakt na přední příčky tabulky.

Vstup do utkání se jim příliš nepovedl. Od začátku prohrávali a museli dotahovat brankové manko. Hráči byli málo důrazní v obraně, lacino inkasovali, na druhé straně končily jejich střelecké pokusy mimo branku či v rukou chodovského brankáře.

V 11. minutě prohrávali o tři branky 2:5 a museli by hodně zabrat, aby mohli pomýšlet na zisk bodů. Do konce prvního poločasu se jejich herní projev přeci jen trochu zlepšil a dokázali ubrat z brankového náskoku soupeře na rozdíl jediné branky – 9:10.

Druhý poločas začal pro boleslavské házenkáře nadějně. Strhli vedení na svou stranu a v 37. minutě vedli 14:13. Ale to bylo z jejich strany vše. Obdržené laciné branky spolu s děravou obranou znamenaly, že ve 43. minutě prohrávala Auto Škoda o čtyři branky 14:18.

Zaskočení hráči domácího celku se po zbytek utkání z tohoto momentu nevzpamatovali a jejich branková ztráta ještě zbytečně narostla.

„V první polovině to bylo celkem vyrovnané utkání. V druhé půli jsme hodně povolili v obraně, byli jsme málo důrazní a dovolili jsme soupeři skórovat z jednoduchých situací. V útoku jsme se pomalu pohybovali, hráči neposlouchali naše pokyny a stříleli, kam chtěli. Myslím si, že tahle naše nedisciplinovanost rozhodla utkání a soupeř nás převálcoval,“ konstatoval po utkání trenér HC Auto Škody Petr Kulas, který byl s výkonem svých svěřenců nespokojený.

Auto Škoda: Krhoun, M. Železný – Závora, Polesný, P. Váňa 3, Krčmář 2, Ouvín, Kováč 2, T. Váňa, Beneš, D. pavlíček 3, Janoušek 1, Šťastný 3, P. Železný.