AŠ – Al Ahly Club Cairo 18:43

Házenkáři Auto Škody Mladá Boleslav využili víkendového volna ve II. lize mužů k sehrání přátelského mezistátního utkání s předním egyptským ligovým celkem Al Ahly Club Cairo.

Obě družstva proti sobě nastoupila v boleslavské sportovní hale v úterý a bylo se na co dívat. Hrála se rychlá házená. Hosté si během několika málo minut vytvořili brankový odstup a v 8. minutě už vedli 6:1.

Domácí hráli špatně v obraně, všude byli o krok později a v jejich obraně tak vznikaly velké trhliny, kterými se hráči z Egypta snadno dostávali do přesného zakončení. Naopak, domácí hráči se v útoku jen horko těžko prosazovali a při zakončení ztroskotávali na dobře chytajícím brankáři hostí. Po třiceti minutách prohrávali s egyptským mužstvem v poměru 9:21.

Druhý poločas kromě pěkné házené nepřinesl, co se týče vývoje utkání, nic nového. Domácí házenkáři zaostávali za svým soupeřem ve všech směrech a brankové manko narůstalo každou minutou více a více.

„Toto utkání jsme brali především jako přípravu na zbývající kola mistrovské soutěže. Pro kluky to bylo zpestření a možnost vyzkoušet si zahrát házenou na jiné úrovni, než jsme zvyklí. Byl to samozřejmě kvalitní soupeř a my jsme asi nemohli počítat s tím, že se soupeřem budeme hrát vyrovnanou házenou. Přesto to skóre mohlo být o trochu lepší, kdybychom proměnili některé vyložené šance. Ztráceli jsme v útoku zbytečně balony a bylo znát, že soupeř byl o padesát procent rychlejší. A tak je samozřejmé, že jsme po zásluze prohráli,“ dodal k přátelskému střetnutí s Egypťany trenér HC Auto Škody Petr Kulas.

Auto Škoda Mladá Boleslav: Kuka, Palo, Jungman – J. Janhuba 2, Svárovský, M. Novák 2, J. Kuchta 3, Homolka 2, V. Kuchta 1, Beckert 2, J. Houška 2, Makovec, A. Pavlíček 2, Hejdrych, Ondra, B. Kábrt 2.

JAN PAVLÍČEK