Auto Škoda – Prostějov B 85:75

Do zahajovacího utkání I. ligy mužů vstoupili boleslavští basketbalisté v roli nováčka soutěže až neuvěřitelně uvolněně a bez nervů.

Proti základní pětce P. Dvořák, P. Valc, Sýkora, Dědek a Kejmar začali sice lépe hosté, ale na konci čtvrtiny byl stav 25:17 pro domácí.

Výborný výkon předváděla AŠ i ve druhé čtvrtině a tak ke spokojenosti domácího týmu a 200 diváků vedl domácí o 20 bodů 49:29.

Ve třetí čtvrtině se obraz hry změnil. Hráči Prostějova přitvrdili v obraně, zlepšili doskakování a rychlými protiútoky se dařilo stahovat náskok domácích.

Problémy měla domácí obrana především s hráči Šmídem a Semerádem, kteří v součtu nastříleli v utkání 56 bodů.

Na začátku poslední čtvrtiny byl stav jen 62:56 pro domácí AŠ a čtyři minuty před koncem utkání vedl dokonce Prostějov o 3 body . Utkání tak spělo k závěrečnému dramatu. Po oddechovém čase a změně sestavy začala opět AŠ předvádět výkon z prvních dvou čtvrtin a za hlasité podpory domácího publika dotáhla utkání do vítězného konce.

Trenér AŠ Rudolf Skřivánek ml. řekl k utkání: „Vítězný vstup do takto kvalitní soutěže je určitě pozitivní pro psychiku družstva, obzvlášť pro mladší hráče, kteří po omlazení kádru budou dostávat více herních příležitostí a urychlí se tím jejich basketbalový růst.
V utkání mne, víc než výsledek, potěšila, první polovina utkání, ale naopak k začátku druhého dějství jsem kritický. Takový výpadek v koncentraci, velký počet ztrát, nízká úspěšnost v zakončení a nízké procento trestných hodů, by nás mohlo v příštích střetnutích o vítězství připravit.“

Boleslav: Dědek 12, P. Dvořák 12, Frýda 12, Skřivánek 11, Kejmar a Sýkora 9, P. Valc 8, Hlaváč 6, D. Dvořák 4, Ďurech 2, Pacovský, Procházka.


Trojky: 6:2 TH: 20/13:32/19. Fauly: 24:18. Průběh: 25:17, 49:29, 62:56.

Tým basketbalistů TJ Auto Škoda můžete vidět znovu již ve středu 28. září v 19.30 hodin, kdy ve sportovní hale v Mladé Boleslavi hostí družstvo Sokola Vyšehrad.

JIŘÍ MLADÝ