Česká Lípa - Auto Škoda 39:104

Ženy basketbalového oddílu TJ Auto Škoda pokračovaly po Novém roce v krajském přeboru utkáními v České Lípě a domácí palubovce se stejným soupeřem.

V sobotu zajížděly na palubovku soupeřek, které v dosavadním průběhu soutěže nedokázaly zvítězit. K utkání odjelo vlivem zranění a nemocí pouze 8 hráček, které se však od začátku utkání soustředily na svou hru a předváděly velmi dobrý výkon. Domácí tým se snažil bránit v zóně, ale rychlé protiútoky Mladé Boleslavi jim nedovolily tuto obranu zformovat. Hostující tým tak začal budovat své vedení a na konci první čtvrtiny vedl 20:8.

V poslední části docházely síly domácímu týmu, Mladá Boleslav pokračovala ve velmi dobré obraně, ze které vyrážela do rychlých protiútoků a tak v deváté minutě dosáhla stobodové hranice a utkání nakonec skončilo jasným vítězstvím Mladé Boleslavi

Boleslav: Dřevová 28, Chmelová 16, Antošová 11, Matoušková, Ondrášiková, Vinšová a Tůmová po 10, Michálková 9.

Auto Škoda - Česká Lípa 75:27

Úvod utkání se podobal sobotnímu klání, i když Mladé Boleslavi chvíli trvalo, než se dostala do svého tempa. Přesto v poločase vedla 47:17 a o utkání bylo rozhodnuto.

Boleslav jasně zvítězila 75 : 27, když se dokázala prosadit zejména z rychlých protiútoků a v obraně nepustila soupeřky do mnoha šancí. Opět si zahrály všechny hráčky lavičky, i když tentokrát chyběl větší kolektivní výkon. V krajském přeboru si drží basketbalistky Mladé Boleslavi třetí místo s jednobodovou ztrátou na Nymburk A a Louny. Čtvrtý Brandýs B má již tříbodovou ztrátu.

Boleslav: Dřevová 22, Chmelová 14, Michálková 11, Vitovská 8, Antošová 7, Tůmová 6, Matoušková 4, Ondrášiková 3.

JIŘÍ ANTOŠ