V sobotu hostil slovenský Senec účastníky mezinárodní profisoutěže v armsportu s názvem Senecká ruka. Ve velké konkurenci borců z šestnácti zemí bylo Mladoboleslavsko zastoupeno dvěma želízky v ohni, a to Veronikou Milotovou v ženské a Františkem Živným v mužské kategorii. Oba bousovští siláci na mezinárodním fóru rozhodně nezklamali.


Veronika Milotová ve své kategorii nad 60 kilogramů obsadila na levou ruku páté místo z deseti závodnic a v měření sil pravačkou jí jenom těsně unikla bronzová medaile, když skončila v konkurenci dvanácti žen čtvrtá.


I přes vleklé zdravotní potíže dokázal František Živný vybojovat na levou ruku šesté místo ze šestnácti účastníků, na pravou ruku z toho opět bylo čtvrté místo v měření sil s třiadvaceti borci.V zápase o třetí místo se Živný utkal s italským závodníkem, kterého dokázal porazit hned v úvodním duelu soutěže, avšak v tomto zápase se mohl radovat pro změnu Ital.


Přestože se nepodařilo získat žádnou z medailí, panuje v táboře bousovských siláků s vystoupením na Slovensku spokojenost.
Dalším podnikem pákařů bude 3. května mistrovství České republiky, které bude hostit boleslavský Dům kultury a které bude zároveň generálkou před evropským šampionátem, jenž se bude konat v červnu v Norsku. Bousovští pákaři by neměli při těchto akcích chybět a budou jistě kandidáty na zisk medailí zejména v republikovém mistrovství.