Ve středečním utkání II. futsalové ligy Andy Liberec – FK Mladá Boleslav (3:7) neunesl domácí tým hořkost porážky. Ve 33. minutě inzultoval domácí funkcionář rozhodčího. I přes tento incident se zápas dohrával. Po jeho skončení měl být podle Boleslavských v prostorách haly fyzicky napaden kapitán hostů.

Celý incident se odehrál v 33. minutě zápasu za stavu 2:5 ve prospěch hostující Mladé Boleslavi. Jeden z funkcionářů Andy Liberec na střídačce nesouhlasil s neodpískaným faulem na libereckého útočníka. Celou situaci se rozhodl vyříkat si s rozhodčím Krupou z očí do očí.

Vyšlápl si na rozhodčího

Neváhal tedy přeběhnout celou šířku hřiště a na druhé straně napadl zmiňovaného rozhodčího. Následovala okamžitá reakce domácích hráčů, kteří útočníka od rozhodčího odtrhli. Agresor si pak ještě vymněnil několik peprných slov s hrstkou fanoušků Boleslavi a rozeběhl směrem k nim. V další potyčce zřejmě zabránil uvědomnělý domácí trenér, který se snažil celou situaci rozumně uklidnit.

Rozhodčího si pak vzal do parády ještě domácí hráč a prezident klubu Andreas Mrija, který rozhodčího důrazně upozorňoval slovy: "Říkám ti, že tohle jsi přehnal!" Následovala porada rozhodčích na dálku s delegátem zápasu, po níž se možná trochu překvapivě v zápase pokračovalo.

Liberečtí nebyli s výkonem rozhodčího spokojeni od první minuty. To sudí Krupa nařídil ve prospěch hostů pokutový kop po faulu na Remence. Proti penaltě domácí diskutovali tak vehementně, že inkasovali tři žluté karty. Dalším momentem byl neodpískaný faul na domácího Sentivana, po němž Boleslav zvýšila na 5:2. Jednalo se však spíše o situaci spornou, kterou rozhodčí jako faul neposoudil.

Dvě minuty před koncem se v hale objevila také hlídka jablonecké městské policie, kterou přivolal zřejmě delegát utkání Zbyněk Poppr.

Napaden kapitán Boleslavi?

Zápas měl však podle našich informací ještě dohru. "V prostorách haly byl napaden náš kapitán Jaroslav Poláček. Od jednoho z pořadatelů dostal pěstí do břicha a hlavičku," řekl exkluzivně Deníku manažer komunikace futsalové Boleslavi Michal Ďurček. Podle Ďurčeka je i tento incident uveden v oficiálním zápise o utkání.

„Je to již podruhé, co si na sudího Krupu stěžuji. Minule nás poškodil, když okamžitě vyloučil našeho hráče. celý tým je na něj naštvaný, jak futsal píská. Je to náhoda? Teď jsme zvědavi, jakou mu delegát utkání dá známku," řekl domácí prezident Andreas Mrija.

Baborák: Jejich chování je tragické

To trenér boleslavského týmu Jiří Baborák měl jiný názor: "Co na to říci, výsledek a 3 body super, hra nadprůměrná, neproměňování gólovek klasické, chování vedení Andy tragické. Ještě dokážu pochopit, že vzplanou emoce při zápase, i když výstřelek tohoto funkcionáře je neomluvitelný a měl by být tvrdě ze strany DK potrestán, ale inzultovat našeho kapitána, když jde podepsat zápis k rozhodčím, když už by emoce měly vychladnout, to už je i na mě silný kafe. To, že nás domácí vedení napadalo slovně, že podplácíme rozhodčí, tomu se můžu jen smát, protože za celý svůj futsalový život mám svědomí čisté, ale omlouvat hlavičku a ránu do břicha tím, že nemáme důkazy, to je už zbabělost stejně jako toho, kdo to udělal. Vůbec by mě nenapadlo, že bychom měli Jardu Poláčka doprovázet k rozhodčímu, aby nebyl napaden a inzultován. Pro domácí utkání budeme muset udělat přísná bezpečnostní opatření, aby se tato nechutná záležitost nemohla opakovat."

Jiřího Baboráka nakonec ani nepřekvapil fakt, že se zápas dohrál: "Rádi jsme samozřejmě nebyli, protože rozhodčí již byli pod obrovským tlakem. Na druhou stranu vím, že v pokynech rozhodčích je, pokusit se vždy zápas dohrát. Jsem rád, že jsme i závěr zápasu skvěle zvládli a vyhráli si to na hřišti."

Poppr: Poláček měl smůlu, že byl sám

Exkluzivně se nám také podařilo získat vyjádření delegáta zápasu Zbyňka Poppra. "Výkon rozhodčího Krupy nebyl dobrý, byly tam určité chyby, ale nebyly to chyby, které by měli za následek zabránění nebo inkasování branky. Nemám ve zvyku sdělovat udělené známky rozhodčím. Nicméně reakce domácích určitě nebyla adekvátní!"

A jak se Poppr díval na dohrání zápasu? "Máme ze svazu pokyn pokusit se vyčerpat všechny možnosti k dohrání zápasu. Rozhodčí tak usoudili, že již riziko dalšího incidentu nehrozí, proto zápas nechali pokračovat. Je to určitě lepší než ukončení zápasu, protože pak by se také mohlo stát, že by se musel zápas třeba opakovat."

Údajné napadení kapitána hostů komentoval takto: "V zápise o utkání jsme tuto připomínku zaznamenali. Bohužel hráč Poláček měl tu smůlu, že v době údajného incidentu s ním nebyl žádný svěděk. Já ani nikdo z rozhodčích jsme to neviděli."

Andy Liberec - FK Mladá Boleslav 3:7

Velice důležité byly oba vstupy do jednotlivých poločasů, které hostům vyšly znamenitě. Hned ve 2. minutě měli hosté po signálu z trestného kopu po stažení Remence příležitost pokutového kopu, který Kracman nekompromisně proměňuje – 0:1.

Domácí nemohou strávit takový začátek a inkasují od rozhodčího Krupy hned 3 žluté karty. Vzápětí si hosté vytvářili dvě vyložené příležitosti, ale v 7. minutě je již srovnáno na 1:1, když nepovedenou střelu Němce uklízí na zadní z jedné zkušeně „čertík“ Makula, který byl nejlepším hráčem domácího celku. Boleslav však šlape dál a výsledkem jsou opět 3 neproměněné tutovky, o něž se podělili hráči obou čtyřek.

Udeřilo až ve 13. minutě, kdy Kracman po chvilce váhání obstřelil z kroku bránícího hráče a Zíka neměl na umístěné bodlo šanci – 1:2. Jenže chvilková ztráta koncentrace po ztrátě míče a pomalý návrat do postavení nás stálo zasloužené vedení již v 15. min., kdy opět Makula, tentokráte u druhé tyče, opět z jedné zužitkoval rychlý brejk domácích – 2:2. Poločas po jedné příležitosti na každé straně končí nerozhodně.

Rozhodující momenty přišli hned v prvním střídání druhé půle. Nejprve totiž Kracman ve 22. minutě završil svůj hattrick po krásně sehraném rohu a voleji, kterým nedal Zíkovi šanci – 2:3.

Poté ve 23. minutě opět Kracman zpracuje dlouhý míč od Ehrenbergera a předkládá takřka do prázdné Remencovi – 2:4. Dokonalé K.O. dokonává ve 26. minutě Jílek, který po samostatném úniku drze udělá Zíkovi blafák a bývalý brankář reprezentace U-21 je opět bez šance – 2:5.

Jenže nebyli by to mladí kluci, kdyby neudělali nějaký kiks, a tak ve 28. minutě euforický Kracman předloží míč do úniku Němcovi, který dělovkou z křídla do víka branky snižuje na 3:5. Domácí začínají více tlačit na pilu a s přibývajícími fauly na obou stranách rostě i nervozita na domácí lavičce.

Pak přichází na řadu zmiňovaný incident v 33. minutě zápasu

Po částečném uklidnění přistupují domácí k power-play s Janáčkem na postu rozhrávajícího, ale kromě 2 závarů před Ehrenbergerem se ke gólové situaci nedostávají. Naopak brankář hostí zvyšuje ve 36. minutě přes celé hřiště na 3:6 a konečný výsledek pečetí dvě minuty před koncem Pára, který po sólu levačkou míč uklízí do Zíkovy svatyně – 3:7.

Branky:
Kracman 3, Remenec, Jílek, Ehrenberger, Pára – Makula 2, Němec.

Andy Liberec: Zíka – Němec, Makula, O. Kutílek, Betyar, Janáček, Sentivan, Helcelet, Mrija, P. Kutílek

Boleslav: Ehrenberger – Pára, Jurčovský, Jílek, Kraus, (Kvapil) – Brychta, Kracman, Remenec, Poláček, (Sopko). Trenéři: Jiří Baborák a Jan Fencl.

Rozhodčí: Krupa, Nagy. Diváci: 50