Cyklisté Alpine Pro – Author Team se vydali do Karlových Varů, aby se utkali se soupeři na Karlovarském AM bikemaratonu, který byl dalším kláním seriálu Kolo pro život.

V Karlových Varech se na stupně vítězů sice nepostavil nikdo z elitních jezdců, avšak v ostatních kategoriích získal Alpine Pro – Author Team dvě zlata a bronz.

V pravé poledne opět odstartovaly obě trasy hlavního závodu – 50 a 100 km a na dlouhou se opět vydal jediný odvážlivec našeho týmu Vlastimil Hájek.

Na krátké trati odjel hned zpočátku Robert Novotný (Factor Bike Team) s Janem Hruškou (Cyklotrenink.com). Za nimi se utvořila skupinka pronásledovatelů, v níž nechyběli Boleslaváci Václav Ježek, Michal Plesník a Jakub Šilar, ani zástupci konkurenčního týmu Volvo Hase bratři Jan a Ondřej Fojtík či Milan Spěšný z České Spořitelny MTB. Pronásledovatelé se snažili seč mohli, ale vedoucí dvojici dostihnout nestačili. Robert Novotný měl v cíli nakonec náskok necelé minuty. Jan Hruška využil vedoucí postavení na dlouhé trati, když zvítězil nad Ondřejem Fojtíkem o půl minuty.

Mezi skupinkou stíhačů se nakonec rozhodlo o druhé místě. Nejlepší závěr měl nakonec Jan Fojtík před Milanem Spěšným. Jakub Šilar dojel jako čtvrtý, Václav Ježek jako pátý a Michal Plesník šestý.

S cílem získat co nejvíce bodů do celkového pořadí odjížděla do Karlových Varů Jana Kábrtová. Boleslavská závodnice nakonec cíl splnila, když skončila celkově na slušném 106. místě, které pro ni znamenalo vítězství v kategorii žen do 29 let a druhé místo mezi ženami celkově. Skvělý výkon tentokrát předvedl veterán Jiří Šťastný, který porazil všechny své soupeře a v kategorii mužů do 59 let rovněž vyhrál. Třetí místo ve věkově následující kategorii potom získal Stanislav Hájek.

Dobré výkony podali i ostatní boleslavští jezdci. Nikomu z nich už nepodařilo stanout na stupních vítězů. Jan Matějka skončil v kategorii pátý, stejně jako Vít Galandák. Ladislav Šulc skončil dvanáctý, Dalibor Kopáč po defektu 22, Jan Boubín 27. a Rys 33. Jediný zástupce týmu na dlouhé trati Vlastimil Hájek dokončil na krásném sedmém místě v kategorii.