VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Aleš Tůma: Je třeba vše podřídit Poháru mistrů

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ – Oficiální soutěžní florbalová sezóna je dávno minulostí, sportovci s děrovaným míčkem se už nyní soustředí na kondiční přípravu na sezónu následující. A čekání na ní si zpestřují účastí na letních turnajích. To platí také o boleslavském týmu Billy Boy.

2.7.2011
SDÍLEJ:

ALEŠ TŮMA, sekretář a manažer extraligových florbalistů Billy Boy MB.Foto:

Aktuálně se mladí Billy Boys připravují na červencový mezinárodní pražský velkoturnaj Prague games (6. až 9. 7.), kam pojedou bojovat boleslavští junioři, dorostenci a starší žáci. V srpnu pak na tři týmy Billy Boy čeká největší světový florbalový turnaj Czech Open v Praze, na němž se poměří s konkurencí top českých a zahraničních týmů extraligoví muži, muži B a junioři. Více o klubových aktualitách a letním klubovém programu sdělil sekretář a manažer Billy Boy Aleš Tůma.

Jak lze charakterizovat období následující po konci soutěžní florbalové sezóny z pohledu extraligového florbalového klubu Billy Boy?
Co se týká mládeže, tak po konci ligových soutěží až do konce školního roku i nadále probíhaly florbalové tréninky, i když ve většině případů v omezeném režimu. Trenéři se často snaží rovněž tuto část florbalového roku zpestřit a proložit i jinými aktivitami, pokud to počasí dovolí – běžecké tréninky venku, návštěva koupaliště a tak dále. Co se týká starších kategorií, tak od první poloviny května nepřetržitě probíhá, a během letních prázdninových měsíců bude nadále probíhat, výživná kondiční příprava. V jedné velké tréninkové skupině se spolu mají možnost setkat hráči obou mužských týmů, junioři a dokonce vybraní dorostenci. Po úvodní fázi této přípravy je jasné, že to byl dobře zvolený model přípravy a obzvláště pro mladé hráče je to velice přínosná zkušenost.

A tým má za sebou v tuto chvíli už první přípravné utkání proti pražským Future (4:3). Florbalová příprava tedy začala letos neobvykle brzy…
Ano, v minulosti jsme nikdy tak brzy přípravný zápas neměli. Vše se ale odvíjí od důležitosti a náročnosti příští sezóny, ve které se zúčastníme Poháru mistrů na domácí boleslavské půdě. Je třeba tomu vše podřídit, s něčím začít dříve, spoustu aktivit dělat kvalitněji a intenzivněji. Navíc se do přípravy A-týmu zapojuje velké množství hráčů – kromě stávajících opor také samozřejmě zatím předjednané nové posily, je tu také několik hráčů zkoušejících se probojovat do extraligové sestavy a v neposlední řadě pochopitelně nadějní loňští a současní junioři. Jedná se celkově o relativně široký výběr hráčů, které je třeba otestovat a vidět v zápasovém zápřahu co nejdříve.

V srpnu čeká tradiční prestižní turnaj Czech Open. S jakými cíli na něj jednotlivé týmy Billy Boy pojedou?
Mužský A-tým jednoznačně dosáhnout co nejlepšího výsledku. Na ten opravdu super celkový výsledek na Czech Open zatím stále čekáme. V minulosti se nám několikrát podařilo zahrát výsledkově výborný zápas s elitním zahraničním soupeřem, ale čtvrtfinále je zatím naším maximem na tomto turnaji. Naším smělým cílem je účast v semifinále Czech Open. Mužský B-tým bude mít za cíl sehrát co nejvíce kvalitních zápasů se snahou prokousat se play-off pavoukem co nejdále. Nově druholigový tým by svojí kvalitou mohl pomýšlet na relativně vysoké turnajové mety, navíc když by měl být posílen vybranými hráči A-týmu. Stejné cíle jako mužskou rezervu budou čekat i na čerstvě prvoligové juniory.

A cíle pro nejbližší velkou akci, mládežnický turnaj Prague Games?
Tam jedou naši junioři, dorostenci a starší žáci. Jedná se o brzký prázdninový termín, naše týmy rozhodně nebudou v nejsilnějších sestavách. Kdybychom ale na turnaj nejeli s vidinou dosažení co nejlepších výsledků a předvádění kvalitní hry, nemá vůbec cenu o účasti přemýšlet. Chceme si zahrát kvalitní zápasy s týmy, se kterými se normálně v sezóně neutkáme, vždy je zajímavé porovnání se zahraničními soupeři, obzvláště švédskými, pokud nám je turnajový los přihraje. Jedná se o výborný turnaj, vlastně je to mládežnické Czech Open.

Další významnou boleslavskou letní florbalovou událostí je klubový kemp v polovině července. Jak vypadá situace okolo této akce?
Jedná se o už tradiční letní záležitost konanou vždy druhý červencový týden. Letos pořádáme šestý ročník tohoto příměstského kempu, podruhé pod názvem Billy Boy Florbal Kemp. Účastnit se ho bude 45 až 50 chlapců i děvčat ve věku 6 až 14 let. Většina z nich je členy našeho klubu nebo spřátelené Florbalové akademie, každoročně ale máme významný počet nově příchozích zájemců o florbal. Trenéry jednotlivých družstev budou zkušení trenéři obou boleslavských florbalových organizací, pomáhat jim budou naši juniorští a dorostenečtí hráči, kteří projevili zájem o práci s mládeží. Základna kempu je v areálu 6. ZŠ, v rámci akce ale využíváme i další městská sportoviště, která jsou v danou chvíli k dispozici. Věřím, že si všichni společně tuto akci užijeme stejně jako v minulých letech.

Co dalšího čeká na boleslavské florbalisty v průběhu prázdninových měsíců a v dalším období zbývajícím do vypuknutí ligových soutěží v polovině září?
Průběžná kondiční příprava mužské a juniorské kategorie vyvrcholí v závěru srpna, kdy budeme v termínu 20. až 28. srpna realizovat velké celoklubové soustředění v Turnově. Tamní tělovýchovná jednota nám nabídla výborné podmínky, nabídka a kvalita turnovských sportovišť jsou na vysoké úrovni, stejně tak jsme spokojeni s nabídkou ubytování a stravování. Soustředění se mají možnost zúčastnit i hráči mládežnických týmů (elévové až dorostenci), pro které je určena první fáze akce od soboty 20. srpna do pátku 26. srpna. V jejich případě se bude jednat o kvalitní tréninkový vstup do nové sezóny, možnost, jakou tu vlastně celé široké spektrum mladých hráčů zatím nemělo. Od středy 24. srpna se pak přidají muži a junioři. Do pátku pak společně s mladšími kategoriemi vytvoří velkou skupinu, která bude na soustředění pospolu fungovat, hráči všech kategorií se budou na sportovištích potkávat, sledovat, podporovat, něco si společně určitě zahrají a prožijí. Věřím, že se bude jednat o dobrou formu klubové socializace.

A pak už hurá do nové sezóny…
Ano, plnou parou. Mladí hráči, kteří se zúčastní soustředění, budou určitě výborně nastartováni do nové sezóny a ten elán a forma jim vydrží doufám co nejdéle. Jednotlivé kategorie začínají s ligovým programem různě. Někdo již v polovině září, někdo třeba až začátkem října. Mezidobí se budeme snažit vhodně vyplnit ještě nějakými přípravnými turnaji nebo přátelskými zápasy. Pro extraligové muže a juniory je soustředění povinností. Po něm už bude vše směřovat k ladění výkonnosti k začátku soutěží. Přípravný program od soustředění do začátku ligy není ještě jasně stanoven, stále se na něm v tomto období intenzívně pracuje. Každopádně především mužský A -tým bude mít zápasovou přípravu výživnou, neboť musí naladit optimální herní formu velice brzy směrem k prvnímu vrcholu sezóny – Champions Cupu, který bude začátkem října v Mladé Boleslavi a bude hostit nejlepší klubové týmy světa. A věříme, že po celou dobu konání tohoto turnaje bude mladoboleslavský zimní stadion praskat ve švech.

Na závěr asi důležitá informace pro potenciální zájemce o florbalové působení ve vašem klubu. Plánují se v září s příchodem nové sezóny nějaké nábory nebo podobné akce?
Nové zájemce o florbal samozřejmě rádi přivítáme v našich řadách kdykoliv. Ať už se jedná o nejmenší hráče přípravky ve věku od pěti šesti let do osmi let nebo elévy (9 – 10 let) či mladší žáky (11 – 12 let). Často přivítáme i děti staršího věku, kteří třeba právě skončili s jiným sportem a láká je zkusit něco nového, moderního a opravdu zábavného, což florbal určitě je. A nezřídka se i tito starší hráči následně stávají oporami svých týmů. Takže jsme otevřeni všem zájemcům, stačí kontaktovat v první fázi nejlépe přímo mě, následně společně s rodiči řešíme další postup. Kontakty na mě jsou k nalezení na našich webových stránkách www.florbalmb.cz.

Autor: Luboš Kurzweil

2.7.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy.
14

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Ilustrační foto.

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Boleslavské divadlo finišuje s premiérou

Mladá Boleslav – Na prknech Velké scény mladoboleslavského divadla se už tento pátek uskuteční další letošní premiéra. Bude jím hra Deburau.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení